pátek 21. června ve 21.00


PŘEDNOSTA STANICE

DS Hálek, Nymburk


V představení nechybí žádná ze zásadních filmových scének. A tak nejprve hladový, poté načerno s inspektorem cestující a nakonec falešný přednosta stanice si opět svérázně poradil s přijímaným telegrafem, či dvěma čtvrtkami kuřete mezi chleby. Generální inspektor Kokrhel se dostatečně vyřádil a vyvztekal při klauniádách falešného přednosty. Nebudou chybět ani další postavy z kultovního filmu Vlasty Buriana.

režie: Vítek Špinka

hrají: Jakub Zeman, Jiří Vetešník, Lukáš Toman Paclt, Iva Špinková, Petr Kurtiš, Milan Kubátsobota 22. června v 17.00

neděle 23. června v 17.00 a ve 21.00


SLUNCE NA DOSAH

Rodinné divadlo Na Radosti


Autorská hra o cestování vesmírem i představivostí dětí.

Maminka Janky a Anky je badatelka. Vědecký výzkum vesmíru ji pohltí natolik, že se jednoho dne do vesmíru doslova propadne. Děti se jí vydávají hledat a zažívají dobrodružnou cestu po planetách a jiných světech. Dozvídají se mnoho o vesmíru a také samy o sobě. A hlavně - vysvobodí svojí maminku a vrátí se spolu šťastně domů.

Volně inspirováno autorskou hrou Vzhůru ke slunci Máji Klímové a Klárky Eisenhammerové.

režie: Eva Čechová

hrají: Mája Klímová, Klárka Eisenhammerová, Zdenička Staňková, Anička Staňková, Barča Tůmová, Lucka Schovancová, Anička Kulhavá, Tim Zuščík, Jůlie a Verča Čechovy.

 
sobota 22. června ve 21.00


Martin Drahovzal

ZLOČIN NA LIPNICI aneb DRACULA ŽIJE!

Malé divadlo Kolín


Vážení diváci, dnes se nebude konat žádný umělecký happening, dnes půjde o čirou zábavu. Nekomplikovanou a lehce stravitelnou, po níž rozhodně nebudete mít těžký večer. Komedie byla napsaná hercům přímo na tělo, aby se konečně mohli do něčeho pořádně zakousnout. Budiž jim ke cti, že se s oním úkolem perou srdnatě, nemilosrdně a do poslední kapky krve.

režie: Martin Drahovzal

hrají: Barbora Manglová, Hana Gabrielová, Tereza Benešová, Eva Koberová, Tomáš Musil, Pavel Mareček, Martin Drahovzal

 

 


pátek 28. června ve 21.00

sobota 29. června ve 21.00

neděle 30. června ve 21.00


Friedrich Dürrenmatt

NÁVŠTĚVA STARÉ DÁMY

DS Právě začínáme


Tragikomedie o neprodejnosti spravedlnosti odehrávající se ve městě s dávnou humanistickou tradicí a hledající základní hodnoty (nejen) švýcarské společnosti od roku 1956. Jinde nevídaná inscenace připravena exkluzivně pro festival Divadlo v přírodě, při které se amfiteátr na 3 večery v roce promění v ospalé městečko Güllen.

režie: Ondřej Krásný

hrají: Jana Keilová, Michal Král, Václav Hanák, Jindřich Havel, Klára Šimicová, David Urban, Michal Pivarči, Michal Klich, František Vohralík, Jan Hrudka/Filip Minařík, Pavel Sůva, Ondřej Hrubeš, Lukáš Cejnar, Antonín Matyska, Eliška Králová, Nikola Sýkorová, Jan Šimice, Kristýna Márová, Kamil Blažek/Jan Procházka, Eva Bartoňová, Jaroslav Spitzer, Stanislav Spitzer, Jan Hohenberger, tak trochu i Tomáš Sýkora a ještě méně další.


 

 

 

 

 

Změna programu vyhrazena


 

Přírodní divadlo Dády Stoklasy 

Spojenců 1408 (zahrada ZŠ Svépravice)

Praha 20 - Horní Počernice

 

 

 

 

UŽ JSTE VIDĚLI


 

pátek 10. května ve 21.00

sobota 11. května v 17.00 a ve 21.00

neděle 12. května v 17.00

Eva Bartoňová

LABAKAN A PRINC

DS Právě začínáme


Dobrodružný a vtipný příběh o nespokojeném krejčím, kterému osud nabídne jedinečnou příležitost. Cenou je ale ztráta čistého svědomí a život ve lži. Naštěstí všechno dobře dopadne a i náš hrdina zmoudří.

režie: Eva Bartoňová

hrají: Pavel Rybář, Eliška Králová, Tomáš Procházka, Barbora Zitová, Roman Chlup, David Urban, Jana Procházková, Nikola Sýkorová, Markéta Vaněčková, Viktor Jablonský, Mario Procházka, Václav Procházka

 

 

 

 


 

 

čtvrtek 16. května ve 21.00

pátek 17. května ve 21.00

sobota 18. května ve 21.00

neděle 19. května ve 21.00


K. H. Mácha, L. Stýblo

MÁJ

DS Zeptejte se kocoura


„Byl pozdní večer, první máj…“ Notoricky známé verše, při kterých nejedna romantická duše jihne. Jak tomu ale bylo v době, kdy K. H. Mácha svůj Máj napsal? Byla tato báseň přijímána se stejným nadšením, s jakým ji čteme dnes? K. H. Mácha přichází za císařským cenzorem, aby ho přesvědčil, že Máj je báseň nezávadná a stojí za vydání. Cenzor jej tedy vyzývá, aby mu báseň přečetl. A tak se před námi, kromě příběhu v Máji ukrytém, odkrývá i příběh Máje jako díla, které ve své době rozhodně nemělo na růžích ustláno.

Vše, co na jevišti uslyšíte, je postaveno na reálných základech, při tvorbě inscenace jsme vycházeli z dochovaných pramenů a svědectví o Máchově životě.

režie: Barbora Jelínková

hrají: Stanislav Spitzer, Michal Král, Jaroslav Spitzer, Daniela Procházková, Alžběta Holcová, Anežka Moudrá, Václav Procházka, Kamil Blažek, Jan Hohenberger, Petr Beneš

 

 

 

 


 

neděle 19. května v 17.00


DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

DS Jirny


Klasická pohádka vypráví o třech kouzelných přátelích a jejich napínavém boji se zlým černokněžníkem. Nakonec dobro zvítězí nad zlem a na děti čeká i pěkná písnička.

režie: Stanislav Lehký

hrají: Martina Bilová, Martin Zuran, Miloš Šrůtek, Pavel Bidlo, Michal Kříž, Rosťa Hanc, Jan Konrád, Eva Bretschneiderová

pátek 24. května ve 21.00

sobota 25. května v 17.00 a ve 21.00

neděle 26. května v 17.00

 

  

Petr Urban

STRAŠNÝ PŘÍBĚH STRAŠIDEL

DS Počerníčci


Veselá pohádka o Martinovi, studentu věd čarodějnických, a jeho popletené tetě. Spolu najdou snad poslední existující strašidelný dům, který se pokusí – a spolu sním i všechna strašidla v něm – zachránit a odčarovat. Nebude to jednoduché, ale snad se jim to podaří.

režie: Jana Sůvová, Klára Šimicová a Eliška Králová

hrají: Zita Králová, Šimon Šimice, Sára Mosleh, Jindra Koucký, Eliška Železná, Markéta Vlčková, Kája Nezbedová, Klaudinka Brenkusová, Jůlinka Doušová , Jenda Josef, Anežka Nechutová, Nikolka Vorlíčková, Petra Brenkusová, Maruška Růžičková, Terezka Vančurová, Bára Šípková, Šárka Moravová, Tonda Čada, Vláďa Douša, Nelinka Večeřová, Lili Richterová, Verunka Ryšavá, Terezka Ordáňová, Bětuška Brenkusová, Amálka Sečanská, Barunka Fraňková, Kuba Jarolím, Anežka Svobodová, Perla Dvořáková, Honzík Večeřa, Adam Franěk


 

 


 

pátek 31. května ve 21.00

sobota 1. června v 17.00 a ve 21.00

neděle 2. června v 17.00


Eva Schwarzová

PRINCEZNA Z MOŘE

DS Počerníčci


V mořské říši vládne hodný a spravedlivý král, který má dvě dcery. Starší Serena zatouží po moci a uteče na zemi. Král s mořskou čarodějnicí Roxanou ji v návalu lítosti a vzteku proklejí. Ze Sereny se stává bezcitná a zlá lesní paní, která neváhá ubližovat lesním bytostem, ale i své vlastní mladší sestře Arianě a její dceři Jitřence. Serena nebere ohledy na nic a na nikoho při své cestě za získáním nesmrtelnosti. Naštěstí v lese žijí hodné lesní víly, které společně s rybářem Filipem Jitřence pomohou.

režie: Zdena Víznerová a Olga Šmejkalová

hrají: Kryštof Závodský, Kamila Fotrová, Anna Moravcová, Anna Elisabeth Páralová, Laura Fotrová, Lukáš Tichý, Adam Bartík, Petra Tichá, Jana Isabel Páralová, Adéla Šormová, Jan Kopecký, Eliška Lésková, Ella Burocková, Kristýna Těšíková

 

 pátek 7. června ve 21.00

sobota 8. června v 17.00 a ve 21.00

neděle 9. června v 17.00


Marie Procházková

ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA

DS Výtečníci


Známá pohádka o dvou královstvích a o princi a princezně, kteří se nejprve vzít nechtěli, pak zase chtěli a vlastně zas nechtěli. Království musí být smutné, tak jako princezna, potaženo černým suknem a dokonce hrozí válka. Ale nebyla by to pohádka, aby nakonec vše neskončilo šťastně.

režie: Jana Sůvová, Klára Šimicová

hrají: Adéla Červená, Jakub Rubáček, Michal Jarolím, Tomáš Procházka, Honza Čarvaš, Šárka Vejsadová, Alexandra Rejlićová, Zdeňka Horváthová, Mates Šimice, Tereza Chmelařová, Štěpán Sýkora, Sára Schlitzová, Jan Šimice, Jana Sůvová

 

 

 


čtvrtek 13. června ve 21.00

pátek 14. června ve 21.00

sobota 15. června ve 21.00

neděle v 16. června ve 21.00


BUĎME V POKOJI

DS Právě začínáme


Tři příběhy, které mohou ovlivnit život zúčastněných, stejně tak jako můj, tvůj, váš... Odehrávající se v jednom městě, v jednom hotelu, v jednom pokoji.

režie: Roman Chlup

hrají: Eva Bartoňova, Eliška Králová, Nikola Sýkorová/Monika Ulver, Jana Procházková, Barbora Zitová, David Urban, Lukáš Kumst, Michal Král, Mario Procházka, Roman Chlup