1917

středa 18. března v 19.30 hod.


Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 2019, původní znění s titulky, 119 min

 

Režie: Sam Mendes

Scénář: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns

Kamera: Roger Deakins

Hudba: Thomas Newman

Hrají: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Adrian Scarborough, Anson Boon, Tommy French, Nabhaan Rizwan, Daniel Mays, Pip Carter, Gerran Howell, John Hollingworth, Billy Postlethwaite, Josef Davies, Spike Leighton, Jamie Parker, Robert Maaser,

 

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. 

Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. Kromě ústřední dvojice si ve filmu zahrají i Benedict Cumberbatch (seriál Sherlock, Doctor Strange, série Avengers), Colin Firth (série Kingsman, Králova řeč), Mark Strong (série Kingsman, Shazam!). Vítěz Zlatých glóbů v kategorii nejlepší film a nejlepší režisér. Film získal Oscara za nejlepší kameru, zvuk a vizuální efekty. Dále byl nominován v kategoriích nejlepší film režisér, hudba, původní scénář, výprava, masky a střih zvuku.

 

do 15 let nepřístupný