ČECHŮV DIVADELNÍ PODZIM 

13. ročník festivalu ochotnických divadel

 

 

 

 

 

sobota 16. ledna v 19.30 hod.

neděle 18. října v 19.30 hod.

NÁPLAVKA GROTESQUE aneb TO JSME MY!

DS Náplavka, Lysá nad Labem

hrají: Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Jan Burda, Hugo Charvát, Jan Carva a Jan Rieger

Kapela: Vít Andršt (kapelník, klarinet a saxofon), Jana Erbenová (klavír), Lada Zumrová (příčná flétna), Jiří Krupička (violoncello), a Filip Zajan (bicí)

Mimořádné a pro soubor přelomové představení! Hru volně inspirovanou divadelními scénkami francouzského humoristy P. H. Camiho, oblíbence Ch. Chaplina, do autorského scénáře převedl Jan Burda za výrazného přispění členů souboru. Camiho styl se blíží bláznivé grotesce. Vedle specifického až expresivního hereckého projevu kontrastující s hudebním doprovodem klasického repertoáru koncertních síní, klademe důraz na jevištní pohyb. Soubor navázal spolupráci s renomovanou choreografkou Vendulou Burger (Budilova divadelní škola) pod jejíž režijní supervizí toto představení nastudoval a uvedl. Inspirace hereckou metodou „Jacques Lecoq“ společně s originální scénou a loutkami publiku přináší imaginativní výlet do kabaretního světa. Celovečerní představení skečů a hudebních čísel se těší mimořádnému ohlasu a zájmu publika Náplavky.

 


sobota 20. března v 19.30 hod.

neděle 25. října v 19.30 hod.                                 DERNIÉRA

Pavel Kohout

LÍZINKA

DS Právě začínáme, Horní Počernice

režie: Jana Sůvová, Klára Šimicová

Hrají:

Lenka Kožíšková, Michal Král, Klára Šimicová, Pavel Sůva, Ondřej Krásný, Jan Hrudka, Jakub Karlíček, Jan Šimice, Štěpán Sýkora, Stanislav Spitzer, Jaroslav Spitzer, Antonín Matyska, Jiří Špaček, Jan Hohenberger, Jan Procházka, Kamil Blažek

 

Hra je autorskou dramatizací bestselleru Katyně. Počernickému souboru ji Pavel Kohout nabídl poté, kdy v Horních Počernicích viděl další své hry – Dvanáct a Válka s mloky. Měli jsme příležitost uvést, a to bez nadsázky, Lízinku jako světovou premiéru.

 

Každá matka cítí, že musí své dceři pomoci. Obzvlášť křehké a  přenádherné Lízince Tachecí, která vzbuzuje sympatie a obdiv každého muže. Přesto se nedostane na žádnou školu s maturitou. Řešení je ale nasnadě. Je tu přeci tajná složka P.S.T. ! A tím příběh začíná. Lízinku přijmou do nultého ročníku tajné školy pro popravčí, aby se stala první katyní na světě.

S maturitou.

 


ZRUŠENO BEZ NÁHRADNÍHO TERMÍNU

sobota 7. listopadu v 19.30 hod.

Robert Askins

PŘÍSÁMBŮH!

Divadlo SoLiTEAter, Praha

režie: Libor Ulovec

hrají: Jakub Hojka, Klára Klášterková. Michal Pivarči, Tomáš Adel, Natálka Rejková

 


 

neděle 15. listopadu v 19.30 hod.

Václav Havel

* ŽEBRÁCKÁ OPERA

DS Našlose, Sedlčany

režie: Jaroslava Trojanová

hrají: Martin Pešek, Lukáš Pánek, Tereza Pinkasová, Tereza Trojanová, Šimon Pinkas, Hana Pinkasová,  Leontýna Zoulová, Pavel Hodys,  Anna Novotná, Zuzana Trojanová,  Jana Chlumecká,  Anna Mášová,  David Heran, Jan Lhota, Daniel Hamberger,  Jiří Jirou,  Daniel Hamberger

Komedii se silným tématem korupce, spolupráce  policie a podsvětí uvádíme u příležitosti 45. výročí světové premiéry v Horních Počernicích v sále restaurace U Čelikovských.

 

"Každý hlídá každého, každý je ochoten kohokoli zradit, policie řídí a kontroluje stát. Sliby jsou lži, city jen účelové pokrytectví. Lumpové mluví vybraným jazykem intelektuálů. Vznešeně a s patosem se hovoří o principech. Jde o nelítostný boj mezi dvěma nejsilnějšími muži podsvětí za účasti třetího hráče šéfa londýnské policie. Bitvy beze zbraní se vedou slovy."


 

 


 


 

 

Vstupné na jedno představení je 120, 100 nebo 80 Kč (podle vzdálenosti od jeviště)

Slevu 20% poskytujeme seniorům nad 60 let, dětem a studentům.


Telefon do pokladny: 281 860 174

 

změna programu vyhrazena