ČECHŮV DIVADELNÍ PODZIM 2017

DESÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU OCHOTNICKÝCH DIVADEL


Festival je poctou proslulému scénografovi a kamarádovi Milanu Čechovi, který pro amatérské divadlo v Horních Počernicích hodně udělal. Od konce padesátých let minulého století hrál často s místními ochotníky a navrhl pro ně desítky scén. Milan Čech nezapomínal na své přátele i když ho mimořádný talent zavedl do různých koutů světa. Byl to skutečný umělec s velkou fantazií, vytvořil více než pětset scénografických realizací, než v roce 2007 odešel navždy.

Festival je koncipován jako přehlídka amatérského divadla otevřená všem divadelním žánrům, nejrůznějším inscenačním postupů, stylům a poetikám. Je příležitostí k vzájemné inspiraci a setkání amatérských divadelníků ať vzdělávacího či společenského charakteru, tak jak o tom často mluvil Milan Čech.

Přijměte tedy pozvání na Čechův divadelní podzim.


 

Sobota 30. září v 19:30

Pavel Kohout

DVĚ GORILY PROTI MAFII

Divadelní soubor Jiřího Voskovce, Sázava

Režie: Martin Kovářik

Hudba a slova písní: Jan Rejhon

Hrají:Jan Rejhon, Jan Štědra, Nicole Šubrtová, Zdena Kotzotová, Milan Chochola, Radek Tupý, Martin Mika, Luboš Malý, Halina Brošová, Dana Štědrová a další.

Napínavá komedie se skoro sedmi mrtvolami.

Ztřeštěný příběh se odehrává v ZOO den před slavnostním znovuotevřením. Franta a Josef jsou obyčejní krmiči, kteří netuší, že si zahrávají s vlastním životem, když za mrzký peníz souhlasí s účastí na podivné akci nových hlídačů, poskoků pana ředitele.

Délka představení: 90 minut

 

 

 

Sobota 14. října v 19:30

Jiří Janků, Petr Svojtka

PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ ANEB POZOR ZLÝ PES!

Ty-já-tr/ Načerno, Praha

Režie: Ludmila Římanová a Ondřej Pečený

Hrají: Vojtěch Klinger/ Oliver Cox, Jakub Heřmánek/ Ivan Dzido, Pavel Trnka/ Lukáš Křížek, Anna Kottasová/ Lenka Rudová/ Eliška Holzknechtlová, Matěj Trojan, Vojtěch Chalupa, Andrea Šíchová/ Kateřina Metelková/ Lenka Rudová, Vojtěch Koutek/ Martin Holzknecht

Na blatech se stmívá a středověká legenda o krvelačném psisku znovu ožívá. Sherlock Holmes a dr. Watson znovu vyrážejí do akce, aby pomohli osvětlit záhadnou smrt sira Charlese Baskervilla. Co když se ale známý příběh odehrál jinak, než ho známe? Hrál Sherlock Holmes na housle? A jakou roli sehrál při vyšetřování případu? V bláznivé komedii zjistíte, že je třeba dávat pozor na víc než na zlého psa.

Délka představení: 80 minut

 

 

 

Sobota 21. října v 19:30

Joseph Kesselring/ Ivan Neubauer

TETIČKY (JEZINKY BEZINKY)

Divadelní soubor Nové divadlo Mělník

Režie: Ivan Neubauer

Hrají: Milada Hluštíková, Anna Oppitzová, Martin Beníšek, Pavel Roboch, Miroslav Hokeš, Renata Šimáková, Mirka Strunecká, Jaroslav Brynda, Jiří Rajman, Luboš Černý, Soňa Robová

Černá komedie plná nebožtíků.

Komediální příběh notně protkaný silnou dávkou "dobrých skutků" za hranou zákona zachycuje život Brooklinské rodiny Brewsterových, jejichž dvě hlavní postavy, tetičky Aby a Marta skrývají ve sklepě velké tajemství. Náhodou ho objeví synovec Mortimer, který rozpoutá velkou utajovací akci aby tetičky ochránil. Do příběhu náhle vstoupí ještě druhý synovec Jonatan o jehož kriminální minulosti není od začátku pochyb. Utajovací kolotoč probíhá těsně před špičkami strážců zákona, kteří vnímají rodinu Brewsterových jako nevinnou, milou a bezúhonnou.

Délka představení: 105 minut

 

 

 

Sobota 4. listopadu

Alexandr Guha

DENTÁLNÍ RAPSÓDIE ANEB STOMATOLOGICKÁ REVUE

Ztracená existence, Praha

Režie:Alexandr Guha

Hrají: Petr Kozák, Vojtěch nebo Matěj Dvořák, Zdeněk Kovář, Jan Řehola, Lumír Kudrna, Jan Kozák, Bára Uksová, Mariana Vlková, Nina Chromečková, Denisa Pfauserová a další. 

Rande orální perspektivou. Den a noc jedné dívky z pohledu jejích zubů. Co prožívají, zatímco jejich majitelka randí?

Příhody obyvatel její spodní čelisti. Osm bílých zoubků a vlhký jazyk si příliš klidu neužijí. Chladivě svěží pružná žvýkačka připraví totiž jednoho z nich o milenku – plombičku a rozestře tak pole působnosti ďábelskému kazu.

Dívka, majitelka úst, má právě před sebou romantickou večeři s přítelem, tudíž hrozí seznámení s jazykem vyvoleného a naši odolní hrdinové se budou muset následně vypořádat nejen s uvíznutým soustem v mezizubním prostoru, ale i s cizími objekty podstatně nepříjemnějších rozměrů.

Nominace na inscenaci roku v Divadelních novinách

Přístupnost: Představení je nevhodné pro diváky do 15 let

Délka představení: 60 minut

 

 

Neděle 10. prosince v 19:30

Robin Hawdon

DOKONALÁ SVATBA

Ty-já-tr/Hrobeso, Praha

Režie: Milan Schejbal

Hrají: Veronika Lapková/ Kateřina Tučková, Luboš Přívozník, Tomáš Kyselka/ Radomír Pivoda, Kateřina Tvrdíková, Jana Kaprová/ Lucie Valenová, Jana Kobesová, Tomáš Horáček/ Ondřej Pečený

Zběsilá situační komedie o svatbě, jakou jste ještě nezažili.

Je ráno. Billovi začíná svatební den. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že pod peřinou je s ním neznámá dívka. Tak tahle kocovina bude mít říz... Nemaluj tchýni na zeď!

Délka představení: 120 minut

 

 

Ceny vstupenek jsou 120, 100, 80 Kč podle vzdálenosti od jeviště. Senioři nad 60 let mají vstupné za polovic. Studentská sleva 20%.

Pravidelným návštěvníkům nabízíme permanentku na celý Čechův divadelní podzim za 300 Kč.

 

Vstupenky koupíte v pokladně Divadla Horní Počernice každý všední den od 16:00 do 19:00 a vždy hodinu před každým představením.

Vstupenky si můžete kdykoliv koupit on-line na www.divadlopocernice.cz, (zvolíte možnost eVstupenka nebo Cool Ticket) nebo zarezervovat. Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout během týdne, po jeho uplynutí se vrací do prodeje.Rezervovat vstupenky není možné poslední tři dny před představením. On-line nákup je možný až do začátku představení.

Telefon do pokladny: 281 860 174

 

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Odběr novinek
Děkujeme za spolupráci

Děkujeme za celoroční podporu při tisku propagačních letáků našemu hlavnímu sponzorovi - Tiskárně V. Fabiána z Horních Počernic