prostory divadla pravidelně desinfikujeme ionizací

program je průběžně doplňován


úterý 4. 8. v 19.30

PROXIMA

Francie/12/ 107 min/ titulky

režie: Alice Winocour

hrají: Eva Green, Matt Dillon, Sandra Hüller, Zélie Boulant, Lars Eidinger a další

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

vstupné: 100 Kč


 

 


čtvrtek 6. 8. v 19.30

V SÍTI 18+

ČR/ 18/ 100 min.

režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák

Necenzurovaná verze V SÍTI 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.

vstupné: 100 Kč


 


 

úterý 11. 8. v 19.30

VZPOMÍNKY NA ITÁLII

Velká Británie, Itálie/ 94 min/ české titulky

režie: James d’Arcy

hrají: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan

Londýnský umělec Robert a jeho syn Jack se navzájem odcizili, ale teď se společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům.  Nezbývá jim, než se tu neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav. Půvabné Toskánsko s úzkými silničkami mezi zelenými pahorky a vinicemi, místní lidé, slunce a nesmělý počátek romantického vztahu Jacka a Natalie fungují jako nejlepší rodinná terapie.

vstupné: 120 Kč 


čtvrtek 13. 8. v 19.30

MEKY

ČR, SK/ 80 min.

Jeho jméno a hity znají skoro všichni, Miro Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Pojďme to změnit.

vstupné: 120 Kč


 

 


 

 


 

úterý 18.8. v 19.30

HAVEL

ČR/ 12/ 100 min.

režie: Slávek Horák

hrají: Viktor Dvořák, Anna Geislerová, Martin Hofmann, Barbora Seidlová, Stanislav Majer, Jiří Bartoška, Adrian Jastraban a další

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

vstupné: 130 Kč

 

 

změna programu vyhrazena

 


Další program budeme doplňovat podle aktuální nabídky distributorů.


Během prázdnin budou na programu také české filmové premiéry Štěstí je krásná věc nebo Šarlatán.