program je průběžně doplňován

 

čtvrtek 9. 7. v 19.30

SAMOTÁŘI obnovená premiéra po 20 letech

komedie/ ČR, Slovinsko/ 15/ 103 min.

režie: Martin Kopp

režie: David Ondříček

hrají: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov nejml., Labina Mitevska, Ivan Trojan, Jiří Macháček, Mikuláš Křen, Dana Sedláková, Hana Maciuchová, František Němec, Emma Černá, Tatiana Dyková, Zdeněk Suchý, David Matásek

Kultovní komedie přichází v obnovené premiéře po 20 letech od svého vzniku do kin v digitálně restaurované verzi.

Sedm mladých lidí se na konci devadesátých let pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se  unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty.

Jiří Macháček získal za roli okouzlujícího „huliče“ Jakuba Českého lva.

vstupné: 100 Kč

 

 

 


úterý 14. 7. v 19.30

3BOBULE

komedie/ ČR/ 15/ 100 min.

režie: Martin Kopp

hrají:  Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský, Braňo Deák, Lumíra Přichystalová, Radim Novák, Marian Roden, Michal Isteník, Šimon Klacl, Anna Krejčířová, Prokop Zach, Karel Roden, Tomáš Měcháček a další.

3Bobule přinášejí slunce a pohodu do kin. Realita, smutek, krásno a opravdovost v staví 3Bobule minimálně na stejnou příčku jako první díl.

Honza s Klárou mají problémů nad hlavu – vedle manželství řeší krádeže na vinicích. Klára bojuje s předsudky okolí. Honza se po letech setkává s neodolatelným kumpánem Jirkou. Ten se nadšeně hrne na návštěvu, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Přitom se Honzovi zapomene zmínit, že zároveň prchá před dluhy. Jirkova přítomnost dokáže spolehlivě vnést do života všech okolo vítaný i nevítaný rozruch.

vstupné: 130 Kč


 


čtvrtek 16. 7. v 19.30

MEKY

dokument/ ČR, SK/ P/ 80 min.

režie: Šimon Šafránek

hrají: Miro Žbirka

Byl to tehdy jeden z největších šoků naší populární hudby, po čtrnácti nepřetržitých vítězstvích Karla Gotta v anketě Zlatý slavík mu tuhle nejprestižnější hudební cenu Československa vyfouknul plachý brýlatý outsider, zpěvák Miro Žbirka z Bratislavy. Psal se rok 1982, Meky zažíval svou vlastní beatlemánii, psal hity, které žijí doteď. Co všechno potkalo Mekyho Žbirku od chvíle, kdy poprvé vzal do ruky kytaru, až do momentu, kdy svůj život odhalil filmařům? 

vstupné: 120 Kč

 


úterý 21. 7. v 19.30

NEŽ SKONČÍ LÉTO

Austrálie/ 12/ české titulky/ 117 min.

režie: Shannon Murphy

hrají: Eliza Scanlen, Toby Wallace, Emily Barclay, Essie Davis, Ben Mendelsohn, Andrea Demetriades, Charles Grounds a další

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné Mille novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama. S lehkostí a originálním humorem vyprávěné australské drama se stalo diváckým hitem festivalu v Benátkách.

vstupné: 100 Kč


 


čtvrtek 23. 7. v 19.30

TÉMĚŘ DOKONALÁ TAJEMSTVÍ

komedie/ Německo/ 15 /111 min. / dabing

Režie: Bora Dagtekin

hrají: Elyas M´Barek, Florian David Fitz, Jella Haase, Karoline Herfurth, Frederick Lau, Jessica Schwarz a další

7 PŘÁTEL – 7 TELEFONŮ – 1 NEVINNÁ HRA

Režisér bláznivých komedií „Fakjů pane učiteli“ a jejich tři hlavní tváře včetně představitele učitele se znovu sešli u jednoho filmu a natočili spolu jiskřivou komedii.

Na společné večeři se sejde několik párů a po pár sklenkách se rozhodnou, že svoje telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou ten večer sdílet. Zprávy se přečtou nahlas, hovory budou nahlas. Vždyť o nic nejde, bude zábava. Jenže právě naši chytří a mobilní kamarádi o nás vědí úplně všechno, znají naše tajnosti, druhé životy, drobné lži, milenky i milence. Nevinná hra se nejdříve vyvíjí jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které se svými partnery či přáteli raději nesdílíte. Rozjede se série šílených situací a trapasů, někomu u stolu bude nepříjemně horko a brzo bude horko úplně všem. Odejdou domů partnerské páry, které přišly, nebo budou v jiném složení nebo budou po večeři všichni single?

vstupné: 120 Kč

 


 


úterý 28. 7. v 19.30

JÍT KRÁST KONĚ

Norsko / Švédsko / Dánsko/ 12/ 122 min/ české titulky

režie:  Hans Petter Moland

hrají: Stellan Skarsgard,  Tobias Santelmann, Jon Ranes, Bjørn Floberg, Danica Curcic, Sjur Vatne Brean, Gard B. Eidsvold a další

Snímek je natočen podle stejnojmenného románu Pera Pettersona a stal se norským kandidátem na Oscara. Film byl zařazen do hlavní soutěže na MFF Berlinale 2019, odkud si donesl Stříbrného medvěda za Mimořádný umělecký přínos, kostýmy a výpravu.

Listopad 1999. Sedmašedesátiletý Trond žije na samotě a těší se, že i Nový rok 2000 stráví sám. S příchodem zimy přišel na to, že má za souseda muže, kterého znal v dávném roce 1948. Tehdy v létě bylo Trondovi čerstvých patnáct let. Bylo to léto, kdy dospěl a poprvé ucítil vůni ženy, po které toužil. Stejné ženy, s níž jeho otec hodlal strávit zbytek života… Trond jako zralý muž nemůže zapomenout na tragédii i vášeň, která zformovala jeho život. V retrospektivně vyprávěném dramatu ze 40. a 90. let 20. století jsou vzpomínky na mládí živější než současnost.

vstupné: 110 Kč


 


 

čtvrtek 30. 7. v 19.30

HAVEL

ČR/ 12/ 100 min.

režie: Slávek Horák

hrají: Viktor Dvořák, Anna Geislerová, Martin Hofmann, Barbora Seidlová, Stanislav Majer, Jiří Bartoška, Adrian Jastraban a další

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

vstupné: 130 Kč

 


změna programu vyhrazena

 

Další program budeme doplňovat podle aktuální nabídky distributorů.


Během prázdnin budou na programu také české filmové premiéry Havel, Štěstí je krásná věc nebo Šarlatán.