Nabídka dopoledních představení pro školy a školky

 1. pololetí školního roku 2019/2020

 

 

 

11. 10. pátek / vstupné 70 Kč

Začátek představení v 10.00

Malý princ - DS Zeptejte se kocoura

Antoine de Saint-Exupéry

Režie: Barbora Jelínková

Dramatizace známého poetického příběhu v zajímavém scénickém ztvárnění, které využívá kombinaci živých herců, loutek, animace a stínohry. Příběh prince s dětskou duší po generace oslovuje děti i dospělé.

Hrají: Alžběta Holcová, Anežka Moudrá, Václav Procházka, Daniela Procházková, Jaroslav Spitzer, Stanislav Spitzer, Jan Hohenberger, Kamil Blažek, Adam Dufek, Adina Réva Králová, Hana Nováková

Určeno pro 4. – 7. ročník ZŠ.

 

 

15. 10. úterý / vstupné 60 Kč

Hrátky s češtinou – Two Voices Jana Rychterová

Zábavně výchovný hudební pořad s písničkami o vyjmenovaných slovech, vzorech a pádech. Písničky dokazují, že ani ta obávaná čeština nemusí být nuda. Pořad ve kterém se děti aktivně zapojují nejen pěvecky.

Určeno pro 3. - 5. ročník ZŠ.

 

 

16. 10. středa / vstupné 60 Kč

Plecha a Neplecha v lese - Umělecká agentura Petra Kubce

Každý správný kamarád pohádky má taky rád. Proto se v tomto představení vypravíme s dětmi do lesa a budeme si povídat o stromech, květinách, o vodě a hlavně o zvířátkách. Můžeme v lese potkat strašidla nebo jen lesní zvířátka? To třeba ježek umí udělat pěkný rámus.

Jak se zvířátka chystají na zimu a jak to vypadá, když se probudí ze zimního spánku? Pokud jdeme na houby, musíme si dát pozor na ty jedovaté! Zazpíváme mnoho krásných písniček a také pozveme děti, aby nám aktivně pomáhaly hledat, co se to vše v lese děje. Ke správné atmosféře přispívá i množství rekvizit a malované kulisy.

Určeno dětem z MŠ.

 

 

22. 10. úterý, 23. 10. středa, 24. 10. čtvrtek / vstupné 70 Kč

Zimní příhody včelích medvídků – Divadlo Krapet

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky

začíná podzim. A víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk?

Co dělají Čmeláčci o Vánocích? To už uvidíte sami!

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

 

1. 11. pátek / vstupné 60 Kč

O třech námořnících – Divadlo Láryfáry

Námořnická pohádka o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu, kde podle starých námořních legend žijí překrásné mořské panny. Avšak díky nešťastným shodám okolností kapitán ztrácí muže za mužem, z celé posádky už zbývá jen lodní kuchařka Marmeládka a on sám. Při prudké bouři kapitán Hrom zachraňuje piráta Kudličku a ujímá se jeho výchovy. Úkol to však není jednoduchý. Kudlička je uličník, lhář a nevychovanec. Děti společně s Hromem a Marmeládkou jej musí naučit nejen slušnému chování, ale také všemu, co by pravý námořník měl umět a znát.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

4. 11. pondělí / vstupné 60 Kč

Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej - Michaela Dolinová

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole, na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami.  Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem. Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Na závěr test pro všechny!

Hrají, zpívají a tančí: Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej 

Určeno pro 5. – 9. ročník ZŠ.

 

 

12. 11. úterý / vstupné 60 Kč

Pojďte pane budeme si hrát aneb Potkali se u Kolína! - Liduščino divadlo

Humorné vyprávění o dvou brášcích medvědech, kteří se potkali u Kolína. Proměňovali se v zápalu hry ve všechno možné. Velký medvěd má "mlsné a vypečené hry" a Malý medvěd neztrácí důvěru v každý další nápad. Když se nedaří, pomůže hromada výborných bonbónů!

Pohádka s bohatou výpravou. Držte si klobouky, jedemééé!

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

 

13. 11. středa / vstupné 80 Kč

Začátek představení v 10.00

Audience - Divadlo Na tahu

Režie: Andrej Krob

Audience je jednoaktová hra z roku 1975, ve které Václav Havel zhodnotil zkušenosti z pivovaru, kde pracoval jako pomocný dělník po svém propuštění z Divadla Na zábradlí. Hlavními a zároveň jedinými postavami jsou Ferdinand Vaněk a sládek pivovaru, kteří spolu vedou dialog.

Po představení budou mít studenti možnost povídat si o hře a autorovi s režisérem Andrejem Krobem, Annou Freimanovou a rozhlasovým moderátorem Hovorů z Lán Robertem Tamchynou.

Určeno studentům středních škol.

 

 

20. 11. středa / vstupné 70 Kč

Zahrada – Divadlo Krapet

Podle knihy Jiřího Trnky Zahrada

Scéna a kostýmy: akademická malířka Klára Trnková

Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. A co teprve, když se ocitnou v takové tajemné Zahradě plné překvapení. Hlídá ji zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. A právě do takové zahrady se zatoulají tři zvědaví kluci. A s nimi se můžete zatoulat i vy.

Určeno pro předškoláky a 1. – 4. ročník ZŠ.

 

 

25. 11. pondělí / vstupné 60 Kč

Výchovný koncert - The CELLO Boys

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti filmové hudby.

Lady Gaga: Shallow (z filmu A Star is born), Queen: Bohemian Rhapsody (ze stejnojmenného filmu), Survivor: Eye of the Tiger (z filmu Rocky), Nino Rota: Love Theme (z filmu Kmotr - The Gotfather), Hans Zimmer: Tennessee (z filmu Pearl Harbor),

Ramin Djawadi: Game of Thrones - Main Title (Hra o trůny), a další... 

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

26. 11. úterý / vstupné 60 Kč

Výchovný koncert - The CELLO Boys

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti filmové hudby.

Lady Gaga: Shallow (z filmu A Star is born), Queen: Bohemian Rhapsody (ze stejnojmenného filmu), Survivor: Eye of the Tiger (z filmu Rocky), Nino Rota: Love Theme (z filmu Kmotr - The Gotfather), Hans Zimmer: Tennessee (z filmu Pearl Harbor),

Ramin Djawadi: Game of Thrones - Main Title (Hra o trůny), a další... 

Určeno pro 2. stupeň ZŠ.

 

 

27. 11. středa / vstupné 60 Kč

Sůl nad zlato – DAP – divadelní agentura Praha

Činoherní pohádka podle klasické předlohy Boženy Němcové.

Oproti původní pohádce, namísto dvou Maruščiných sester vystupuje v této verzi jen jedna, panovačná Albína, sebevzhlíživá slečinka toužící po královské koruně. I ona však dojde k poznání svých chyb. Pohádkovou atmosféru dotvářejí písničky, které přinášejí do děje i odlehčení i legraci.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

2. 12. pondělí / vstupné 60 Kč

Vánoční výchovný koncert - Pražští komorní pěvci

Vývoj vánoční písně a koledy od prvních dochovaných zápisů - např.  Adeste fideles jednohlasé a vícehlasé úpravy skladeb s vánoční a adventní tematikou např. autoři: A.V. Michna, J. J. Ryba, K.Svoboda

pastorely E. Paschy a krátké seznámení s Českou mší vánoční J. J. Ryby

Pořad je přizpůsoben věku dětí. Vánoční koledy si zazpíváme společně s publikem.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

5. 12. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Vánoční výchovný koncert - Pražští komorní pěvci

Vývoj vánoční písně a koledy od prvních dochovaných zápisů - např.  Adeste fideles jednohlasé a vícehlasé úpravy skladeb s vánoční a adventní tematikou např. autoři: A. V. Michna, J. J. Ryba, K.  Svoboda pastorely E. Paschy a krátké seznámení s Českou mší vánoční J. J. Ryby

Pořad je přizpůsoben věku dětí. Vánoční koledy si zazpíváme společně s publikem.

Určeno pro 2. stupeň ZŠ.

 

 

6. 12. pátek / vstupné 80 Kč

Vyšla hvězda nad Betlémem – Divadlo Drak

„Pojďme do Betléma a podívejme se na ty věci, které nám Pán oznámil.“

Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v tomto plně navazuje na předchozí Štědrej večer nastal a Hej, Mistře! Soustřeďuje se přímo na pasáže z Nového zákona, které se vážou k narození Ježíše (Zvěstování, Zrození, Pastýři, Tři králové, Vraždění neviňátek, Útěk do Egypta, Návrat do Galileje) a tvoří tak duchovní podklad vánočních svátků.

Určeno dětem z 1. stupně ZŠ.

 

 

 

10. 12. úterý, 11.12. středa / vstupné 60 Kč

Pohádkový Betlém – Liduščino divadlo

Pohádka o tetě Lidušce, která připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání.

Velká činoherní pohádka, kde si děti zazpívají známé koledy a postaví živý Betlém.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

13. 12. pátek / vstupné 60 Kč

Zpátky do Betléma – Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a Teátr Pavla Šmída.

Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás. Setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha s panem učitelem u betléma.

Po letech si ten prastarý příběh zahrají a prožijí opět společně.

Určeno dětem z 3. – 7. ročníků ZŠ.

 

 

16. 12. pondělí / vstupné 60 Kč

Kde se vzaly Vánoce – agentura Petra Kubce

Komponovaný pořad o původu a zvycích vánočních svátků v Čechách i ve světě od dob pohanských, až do současnosti. Pořad je vyplněn bohatým výběrem lidových koled, poezie, vánočních písní a hudby.

Určeno pro z 1. stupeň ZŠ.

 

 

17. 12. úterý / vstupné 70 Kč

Vánoční čas - Loutková revue – Divadlo Loudadlo

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přestože jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme i očekávané hosty a proto se již

na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky. Příjemné setkání pro vás připravila loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 4. ročník ZŠ.

 

 

18. 12. středa / vstupné 70 Kč

Malá mše vánoční – Kühnův dětský sbor

Vánoční pořad známého dětského sboru s doprovodem orchestru. Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční – Jiří Teml: Splnilo se Písmo svaté, Gloria in excelsis Deo, Svatá noc – pastorely starých českých mistrů.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

LEDEN 2020

 

6. 1. pondělí / vstupné 70 Kč

7. 1. úterý

Maxipes Fík – Divadlo Krapet

Divadelní zpracování slavného Večerníčku. Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka. Malá holčička Ája si přála malého pejska.  Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké a neobyčejné. No který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, řídí auto, dostane angažmá v cirkuse? S Fíkem zažije každý moc legrace.

Určeno pro MŠ a 1. - 4. ročník ZŠ.


 

9. 1. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Šípková Růženka – Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Rodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky. Všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní. Pohádka je plná krásných písniček.

Určeno dětem z MŠ a 1. ročník ZŠ.

 

 

15. 1. středa / vstupné 60 Kč

Zapomenutá pohádka - Teátr Pavla Šmída

Pohádkový příběh o jednom království, kde vládla lež a nenávist. Kdo přemůže dvojhlavou saň a zlého krále? Snad to dokáže Veronika s Filipem. V pohádkách totiž na konec vždy zvítězí dobro nad zlem, štěstí nad neštěstím, chytrost nad hloupostí…Ale na to, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, se často zapomíná. Pohádka na motivy známého výroku Václava Havla.

Určeno pro předškoláky a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

23. 1. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Maková panenka - Liduščino divadlo

Roztomilý příběh známý z Večerníčků. Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradl cylindr. V druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda veverka Barka

a Emanuela ještě k tomu uloví pavouk Karkoška. Naštěstí jsme v pohádce a všechno nakonec dobře dopadne...

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

28. 1. úterý / vstupné 60

Veselá nauka klauníka Notíka – Divadlo Cylindr

Zábavnou formou, s vtipem a jednoduše se tvůrci snaží přiblížit mladším dětem základy hudební nauky a pokoušejí se v nich probudit kladný vztah k hudbě, v tom nejlepším případě touhu hrát na hudební nástroj. Představením děti provázejí dvě postavičky, Klauník Notík a slečna Písnička, které jsou muzikální, umí hrát na klavír a flétnu, mají dar bezprostřední komunikace s dětmi. Jejich konání působí jako dobrodružná cesta do říše hudby, kde spolu s dětmi zvědavě objevují hudební zákonitosti

a projevy v každodenním životě.

Určeno pro MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

 

 

 

Představení začínají v 9.00 hod. , při větším zájmu také v 10.30 hod.

Vybraná představení mají začátek v 10.00 hod.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

 

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková