Nabídka dopoledních představení pro školy a školky na 1. pololetí školního roku 2018/2019

 

 

 

ŘÍJEN

 

17.10. středa / vstupné 50 Kč

Pohádka o strašidelném nádraží – Divadlo Láryfáry

Děti se ocitnou na jednom malém nádraží v městečku jménem Planá. Na tomto úplně obyčejném vlakovém nádraží, které spravuje přednosta stanice Bedřich Růžička, se dějí naprosto záhadné věci, začalo zde totiž strašit. A tak se Plané začalo říkat ,,Strašidelná Planá“, a lidé se nádraží začali vyhýbat. Podaří se přednostovi stanice společně s dětmi strašidlo vyhnat? Nebo bude muset zavolat na pomoc svou sestru Blaženu Růžičkovou? A co je to vlastně za strašidlo? To všechno se dozvíte v pohádce plné písniček, strašení a kouzel. Ale nemusíte se bát, děti si neužijí jen strašení, ale hlavně spoustu legrace...

«Motto: Život má spoustu kolejí, věř, že ta tvoje je ta správná...»


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

22.10. pondělí / vstupné 50 Kč

Vodnická pohádka - Divadlo Mrak

Veselá výpravná činoherní pohádka, plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách

a rybnících. O vodníkovi Šplouchovi, který utekl před trestem vodnického krále a zabydlel se i se svojí vdavek chtivou dcerou Běličkou v klidné tůňce v Čechách. Naneštěstí u mlýna, který právě koupila lakomá mlynářka, proto, aby v něm našla, podle pověstí, zakopaný poklad.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

24.10. středa / vstupné 50 Kč

Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej - Michaela Dolinová

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů

a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole, na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami.  Navzájem se poznávají

a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem. Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Na závěr test pro všechny!

Hrají, zpívají a tančí: Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej 


Určeno pro 5. – 9. ročník ZŠ.

 

 

 


 LISTOPAD


2.11. pátek / vstupné 50 Kč

Kocour v botách – Divadlo Buchty a loutky

Volně na motivy knihy Charlese Perraulta

Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví...

Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit.

Nevěříte? Tak se přijďte podívat!


Určeno dětem z MŠ a pro 1. ročník ZŠ.

 

 

5.11. pondělí / vstupné 50 Kč

Maková panenka - Liduščino divadlo

Roztomilý příběh známý z večerníčků.Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda veverka Barka a Emanuela ještě k tomu uloví pavouk Karkoška. Naštěstí jsme v pohádce a všechno nakonec dobře dopadne...

V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří toto předstaení k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

7.11. středa / vstupné 50 Kč

Jak Vendelín s čerty vařil – Divadelní spolek Návrat

Velká výpravná pohádka.

Věřte nevěřte, i čerti mají mlsný jazýček. A kdo z nich je nejmlsnější? No přece samotný Lucifer! Ono to není jen tak uvařit to nejlepší jídlo v celém pekle, a když je navíc v sázce pekelný trůn a do čertovské kuchyně se připlete i jedna nevinná lidská dušička, je to najednou ještě složitější.

 A věřte nevěřte, v pekle se může dařit i lásce a nemusí to být jen ta, která prochází žaludkem.

Veselá, poučná i malinko strašidelná pohádka.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

13.11. úterý / vstupné 60 Kč

Broučci – Kühnův dětský sbor

Idylický příběh velké rodiny broučků na pozadí čtyř ročních období na motivy knihy J. Karafiáta upravila a zpracovala režisérka představení Eliška Hrubá Toperczerová. Hrají a zpívají děti z přípravných oddělení Kühnova dětského sboru pod vedením sbormistryně Světlany Tvrzické.


Určeno pro předškoláky a 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

 

 

14.11. čtvrtek / vstupné 50 Kč

Pověsti české - Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Muzikálové zpracování českých pověstí z dílny renomovaných autorů - Zdeňka Bartáka a Jiřího Chalupy! Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.

Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek, ale samy se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu. Publikum se naučí novou píseň o kněžně Libuši: Libuši to sluší!


Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

19.11. pondělí / vstupné 50 Kč

Praha ve čtyřicátých aneb Protentokrát Chvaly - divadelní spolek TisíciHRAn

Začátek představení v 10.00

Dokumentární představení divadelního spolku TisíciHRAn zpracovává další kapitolu historie 20. století pro školní děti a nejen

pro ně. Tentokrát o proměnách centra Prahy a Prahy venkova – současných Horních Počernic - za protektorátu. Skutečné osudy

a příběhy pamětníků – interpretů, kteří byli ve čtyřicátých letech dětmi. Prostřednictvím jejich živého vyprávění a dobových dokumentů se dozvídáme např. příběh statků na Chvalech, Chvalské školy a některých pražských míst.  


Určeno pro 5. – 9. ročník ZŠ.

 

 

20.11. úterý / vstupné 50 Kč

Křemílek a Vochomůrka – Divadlo Anfas

Čtyři pohádky z mechu a kapradí. Skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světýlko, svedou boj o vodní pramen se zlým rakem a setkají se

s Ledovou panenkou. Pařezová chaloupka v mechu a kapradí je zkrátka plná dobrodružství.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

22.11. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Vánoční čas - Loutková revue – Divadlo Loudadlo

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přesto, že jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme

i očekávané hosty a proto se již na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky. Příjemné setkání pro vás připravila loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 4. ročník ZŠ.

 

 

26.11. pondělí / vstupné 50 Kč

Vánoce za časů našich prababiček - Studio dell´arte   

Předvánoční čas byl odedávna nejtajemnějším obdobím roku, opředeným starými pohanskými zvyky a pověrami.

Z těchto starých obyčejů dnes známe už jen zlomek. V tomto divadelním představením si děti připomenou, jak to vypadalo

v adventním čase za dob našich prababiček, kdy místo nahlížení do výkladních skříní nahlíželi lidé do studánek, aby tam spatřili svou budoucnost, kdy místo televizních obrazovek pozorovali dění v přírodě, aby se dozvěděli, jaká bude v příštím roce úroda, kdy děti netrpělivě, ale i se strachem, vyhlížely z oken adventní strašidla. Děti si zazpívají koledy a vzpomenou na další krásné štědrovečerní zvyky.


Určeno pro předškoláky a pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

30.11. pátek / vstupné 50 Kč

Legenda o hvězdě – Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Legenda o hvězdě je líbezné vánoční povídání o narození Ježíška a o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy. Děti se seznamují s vánočními zvyky, říkadly a koledami, které si všichni společně zpívají. V jesličkách spí malý Ježíšek, děvčátka hrají pannu Marii, chlapci svatého Josefa, Tři krále a pastýře, kteří se přijdou malému Ježíškovi poklonit. Diváci by si s sebou měli přinést malé zvonečky nebo rolničky, kterými dokreslí vánoční atmosféru.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

 


PROSINEC

 

3.12. pondělí / vstupné 50 Kč

Čert a Káča – Divadelní agentura Praha

Výpravná činoherní pohádka o nešikovném Čertovi a mazané Káče na motivy známé pohádky Boženy Němcové. Káča v této pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít,

ale k tomu potřebují povolení od  kněžny. Ta jim ho již čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá...


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

4.12. úterý / vstupné 50 Kč

Na vánoce dlouhý noce – Trio CONSORTIO

Hrají: Štěpánka Heřmánková – soprán, Miroslav Laštovka – trubka, František Šťastný – klavír

Hudební pořad pro děti s adventní a vánoční tématikou.


Určeno pro 1. stupně ZŠ.

 

 

 


6.12. čtvrtek / vstupné 50 Kč

7.12. pátek

Vánoční Diamant - Liduščino divadlo

Andílek ztratí při vánočních přípravách vzácný diamant, který pouze o vánocích plní ta nejtajnější přání. Čert si toho všimne

a chce ho ukrást pro sebe. Diamant však najde tulák Kašpar, který putuje světem. Andělíček chce splnit jedno tajné přání, ale bez kouzelného diamantu se mu to nemůže podařit. Na závěr si děti zazpívají vánoční koledy.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

 

10.12. pondělí / vstupné 80 Kč

Vyšla hvězda nad Betlémem – divadlo Drak

„Pojďme do Betléma a podívejme se na ty věci, které nám Pán oznámil.“

Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v tomto plně navazuje na předchozí Štědrej večer nastal a Hej, Mistře! Soustřeďuje se přímo na pasáže z Nového zákona, které se vážou k narození Ježíše (Zvěstování, Zrození, Pastýři, Tři králové, Vraždění neviňátek, Útěk do Egypta, Návrat do Galileje) a tvoří tak duchovní podklad vánočních svátků. 


Určeno pro 1. stupně ZŠ.

 

 

11.12. úterý / vstupné 50 Kč

Zpátky do Betléma – Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a Teátr Pavla Šmída

Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás.

Kdyby tenkrát před dvěma tisíci lety ta patnáctiletá holka neřekla andělovi ano, tak by teď asi bylo všechno úplně jinak. Asi bychom neslavili Vánoce, nestavěli bychom betlémy a dárky by nenosil Ježíšek.

Setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha s panem učitelem u betléma. Po letech si ten prastarý příběh zahrají a prožijí opět společně.


Určeno pro  3. – 7. ročníků ZŠ.

 

 

18.12. úterý / vstupné 60 Kč

Malá mše vánoční – Kühnův dětský sbor

Vánoční pořad známého dětského sboru s doprovodem orchestru. Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční – Jiří Teml:

Splnilo se Písmo svaté, Gloria in excelsis Deo, Svatá noc – pastorely starých českých mistrů.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

 


20.12. čtvrtek / vstupné 50 Kč

Kde se vzaly Vánoce – agentura Petra Kubce

Komponovaný pořad o původu a zvycích vánočních svátků v Čechách i ve světě od dob pohanských,

až do současnosti. Pořad je vyplněn bohatým výběrem lidových koled, poezie, vánočních písní a hudby.


Určeno pro z 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

 


 

LEDEN 

 

7.1. pondělí / vstupné 60 Kč

Kytice – kino

Sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví. Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena. Spoluscénárista, kameraman a režisér filmu F. A. Brabec natočil dílo vycházející z originální výtvarné stylizace a akcentující vytříbenost jeho obrazového vidění. Vedle strhující vizuální složky je další dominantou této filmové básně hudba J. Jiráska. Výjimečnou kameru, hudbu a zvuk  ocenila ČFTA Českým lvem. (Celkem byl film nominovám v sedmi kategoriích, včetně nominace na nejlepší film roku).

Hrají: : Linda Rybová, Boleslav Polívka, Karel Dobrý, Sandra Nováková, Stella Zázvorková, Jana Švandová, Alena Mihulová, Anna Geislerová a řada dalších 

Kytice se zařadila k divácky nejúspěšnějším domácím filmům posledních let.


Určeno pro 2. stupeň ZŠ a studentům středních škol.

 

 

11.1. pátek / vstupné 50 Kč

Zimní pohádka aneb Skřítek Třešnička a Paní Zima – Liduščino divadlo

Napadne sníh, Vánoce jsou pryč a po nich je ještě dlouhý díl zimy. Kytičky dávno spí a na zahrádce je ticho. Zvířátkům začne být dlouhá chvíle, protože venku není žádná zábava. To je příležitost pro skřítka Třešničku. Ani ho nenapadne, že by chtěl zimu prospat a vymyslí pro zvířátka tolik legrace, že si nakonec ani nevšimnou, že už je zase jaro za dveřmi.


Určeno dětem z MŠ a pro 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

15.1. úterý / vstupné 50 Kč

O Ježibabákovi – Divadelní společnost J. Dvořáka

Popletená pohádka s písničkami. V zastrčené chatrči v lese žije Ježibabák, který se své čarodějnické rodině nepovedl. Místo, aby strašil a škodil lidem, všechno poplete. O tom se přesvědčí i vesnické děvče Eliška, které se v chatrči schová před bouřkou. Snaží se z Ježibabáka udělat člověka, ale její plány kazí čarodějnice Haračára, Ježibabákova teta. Přes její mnohé nástrahy nakonec dobro vítězí nad zlem, tak jak to v pohádce má být.


Určeno dětem z MŠ a  pro 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

24.1. čtvrtek / vstupné 50 Kč

Pohádka z budíku – Teátr Pavla Šmída

Podivný učitel Zeitmann cestuje po světě a vyučuje nový předmět – časopis. Také Vám někdy čas letí? Nebo se vleče? Je lepší v životě pospíchat nebo se loudat? Učitel Zeitman vyučuje, jak zacházet s časem, aby nás dobře vedl na cestě životem. Vypráví pohádku o dvou bratrech, kteří se vydají hledat čas, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je.

 Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.


Určeno dětem z MŠ a  pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 


 

30.1. středa / vstupné 50 Kč

Výchovný koncert - The CELLO Boys

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti klasické hudby a z ní vycházejícího alternativního rocku a popu. 

Z klasické hudby je zvolen repertoár tak, aby se prošla různá století a jsou zahrnuty ukázky z těchto děl: J. S. Bach: Preludium

z 1. Suity pro sólové violoncello, G Dur (Baroko), J. Haydn: Duetto in D (Klasicismus) J. Offenbach: Grand duo concertant

(1. věta) (Romantismus), D. Vrchoslav: Duo Facile (20. století), M. Doležil: Tři Španělské Obrázky - Svítání (21. století) - ukázka zvukomaleb a barevnosti nástroje. D. Dale: Misirlou (1953 - Jazz), Queen: Bohemian Rhapsody (Rock vyvinutý z opery)

U2: With or Without you (Rocková balada) - použití looperu a vysvětlení používání dalších elektronických kytarových efektů

a zvukových zkreslovačů, které používáme. NIRVANA: Smells like teen spirit (Rock), AC/DC: Thunderstruck (Hard Rock)

Iron Maiden vs. A. Dvořák: Fear of the Dark vs. New world symphony (vlastní úprava pro ukázku propojení klasické hudby

a metalu) a z popové scény: Michael Jackson: Smooth Criminal, They don´t care about us, Luis Fonsi: Despacito.


Představení v 9:00  je určeno pro 4. - 6. ročník ZŠ.

Představení v 10:30 je určeno pro 7. - 9. ročník ZŠ.

 

 

 


Představení začínají v 9:00, při větším zájmu také v 10:30.

Pozor !!! Fialky a mejdlíčka od 10:00, Praha ve čtyřicátých aneb Protentokrát Chvaly od 10:00.

 

Kapacita sálu je 174 míst + 2 místa pro invalidní vozíky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese: drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková

 

V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří naše dramatizace k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.