Nabídka dopoledních představení pro školy a školky na 2. pololetí školního roku 2018/2019

 

 

 

 ÚNOR 2019


4. 2. pondělí / vstupné 50 Kč

Sněhánky - účinkují Michaela Dolinová a Milan Duchek

Oblíbený dětský pořad, ve kterém se děti dozví, jak se dá poznat z oblohy zítřejší počasí. Ale nejenom to,

počasí se dá poznat i z provázku anebo pohledem na přírodu. A také i z pranostik. Jak moc děti ví, co je to polojasno a oblačno, proč chodí slepice brzy spát a co je to vlastně fén se dozví v písničkách a soutěžích.

Děti jsou během celého pořadu aktivně zapojeny do dění na jevišti i v hledišti.

Určeno pro 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

6. 2. středa / vstupné 60 Kč

Na kouzelném paloučku - Loutkoherecká skupina Loudadlo ze Studia Kamarád

Loutková revue pro děti s loutkami v nadživotní velikosti, kde se střídá povídání, písničky a soutěže, kterých

se děti účastní. Těší se na vás tančící slunečnice, žabáci Kvik a Kvak,  šoumen myšák Kiko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

11. 2. pondělí / vstupné 50 Kč

12. 2. úterý

Maková panenka - Liduščino divadlo

Roztomilý příběh známý z večerníčků.Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradl cylindr. V druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda veverka Barka a Emanuela ještě k tomu uloví pavouk Karkoška. Naštěstí jsme v pohádce a všechno nakonec dobře dopadne...

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

 

 

 

15. 2. pátek / vstupné 50 Kč

4. 3. pondělí

The CELLO Boys - Výchovný koncert

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti klasické hudby a z ní vycházejícího alternativního rocku a popu. 

Z klasické hudby je zvolen repertoár tak, aby se prošla různá století a jsou zahrnuty ukázky z těchto děl: J. S. Bach: Preludium z 1. Suity pro sólové violoncello, G Dur (Baroko), J. Haydn: Duetto in D (Klasicismus) J. Offenbach: Grand duo concertant (1. věta) (Romantismus), D. Vrchoslav: Duo Facile (20. století), M. Doležil: Tři Španělské Obrázky - Svítání (21. století) - ukázka zvukomaleb a barevnosti nástroje. D. Dale: Misirlou (1953 - Jazz), Queen: Bohemian Rhapsody (Rock vyvinutý z opery) U2: With or Without you

(Rocková balada) - použití looperu a vysvětlení používání dalších elektronických kytarových efektů a zvukových zkreslovačů. NIRVANA: Smells like teen spirit (Rock), AC/DC: Thunderstruck (Hard Rock) Iron Maiden vs. A. Dvořák: Fear of the Dark vs. New world symphony (vlastní úprava pro ukázku propojení klasické hudby a metalu) a z popové scény: Michael Jackson: Smooth Criminal, They don´t care about us, Luis Fonsi: Despacito.

v 9.00 - pro 4. - 6. ročník ZŠ.

v 10.30 - pro 7. - 9. ročník ZŠ.

 

 

28. 2. čtvrtek / vstupné 50 Kč

20. 3. středa

Až na dno mamuta – Divadlo Vytřeštěný oko

Pohádka, která je určena převážně dětem a všem, co mají rádi poetiku a humor Miloše Macourka. Pohádku vám představí Divadlo Vytřeštěný oko a ty, co už nyní nevěří svým očím, upozorňujeme, že je vytřeští po zhlédnutí pohádky „Až na dno mamuta”. V hlavních rolích Leopolda a Mikuláše se představí vám všem dobře známá dvojice Patrik Vojtíšek a Jiří Kohout (znáte z pohádek divadla Krapet „Příhody včelích medvídků” jako Čmeldu a Brumdu ). Těšit se ovšem můžete také na nevšedního dědečka, kouzelníka s čarovným kloboukem, ale také mamuta a spoustu dalších kamarádů ze zvířecí říše. Vše v podání živých herců, ale také loutek, ze kterých nespustíte oko. Představení je doplněno originální hudbou a krásnou výpravnou scénou. Prostě pohádka jak má být, plná humoru Miloše Macourka, kouzel, napětí a písniček.

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. třídy ZŠ.

 

 

 

 

 BŘEZEN 2019


7. 3. čtvrtek / vstupné 50 Kč

Křoupat zdravě dá se hravě – účinkují Michaela Dolinová a Milan Duchek

Jak název "Křoupat zdravě dá se hravě" napovídá, půjde o téma zdravého jídla, které mezi dětmi není zas tak populární. Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky, kteří se v příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede, když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny (které jejich organizmus zatěžují), za svoje zdraví, pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších. V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka "rychlého občerstvení s osmaženým až připáleným sortimentem jídel". Přesně takovým, jaké naše děti milují. Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený

a násilím nucený tyhle věci sníst. Nejenže se mu to zprotiví, ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke "ztloustnutí" na jevišti skutečně dojde! Tento příběh, který samozřejmě dobře skončí, by měl ukázat, jak chutné a zábavné mohou být ty zdravé a netučné a přesto hodnotné potraviny. Příběhem se vinou písničky na téma jídla a pochutnávání (Představte si, co jsem měl dnes k obědu od J. Šlitra), soutěže, ve kterých děti samy určují

a hádají, na co je která potravina dobrá a ze které jenom ztloustneme. Celý příběh končí tím, že Babice Připálenice musí změnit sortiment jídel z nezdravých na zdravá.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

8. 3 . pátek ( začátek v 9:00) / vstupné 60 Kč

Hovory s TGM

Jan Budař jako Karel Čapek a Martin Huba v roli T. G. Masaryka excelují v příběhu jednoho z nejslavnějšíh rozhovorů naší historie. Filmové Hovory s TGM přinášejí nečekané napětí, emoce dvou významných mužů. Střet dvou velikánů z různých generací má výbušný potenciál, přestože jejich jedinou zbraní jsou vycházkové hole a slova.

Určeno pro 9. ročníky ZŠ a střední školy.

 

 

12. 3. úterý / vstupné 50 Kč

Pověsti pražské - Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Pražské pověsti svou koncepcí navazují na Pověsti české. Eva Hrušková a Jan Přeučil hrají Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Vědí si rady

s Golemem i se vzpurnými horníky. Projdou se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům, Pražský hrad i Vyšehrad. V úsměvném i poučném představení se diváci dozvědí více o hlavním městě a nechají se inspirovat k výletům a procházkám po naší krásné Praze.

Určeno dětem z 1. stupně ZŠ.

 

11. 3. pondělí / vstupné 60 Kč

14. 3. čtvrtek

Příhody Vodníka Česílka – Divadlo D5 Praha

Velká činoherní pohádka. Příběh podle známé knížky Václava Čtvrtka i televizního večerníčku o hodném vodníkovi a jeho zvířecích i pohádkových přátelích. To vše doplněno hravými písničkami.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

 

 

 

18. 3. úterý (jen v 9:00) / vstupné 50 Kč

Pověsti pražské - Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Pražské pověsti svou koncepcí navazují na Pověsti české. Eva Hrušková a Jan Přeučil hrají Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Vědí si rady

s Golemem i se vzpurnými horníky. Projdou se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům, Pražský hrad i Vyšehrad. V úsměvném i poučném představení se diváci dozvědí více o hlavním městě a nechají se inspirovat k výletům a procházkám po naší krásné Praze.

Určeno dětem z 1. stupně ZŠ.

 

 

19. 3. úterý / vstupné 50 Kč

Neposlušná kůzlátka – Buchty a loutky

Pohádka o kůzlátkách, která neposlechla maminku a otevřela vlkovi, je jednou z nejznámějších

a nejoblíbenějších pohádek pro nejmenší. Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované...

Určeno pro MŠ.

 

25. 3. pondělí / vstupné 50 Kč

11. 4. čtvrtek 

12. 4. pátek

O neposedné pomlázce – Liduščino Divadlo

Pohádka ze staročeského venkova o velikonočních tradicích. Klasická činohra s bohatým dějem a lidovými písničkami na téma velikonočních zvyků. Děti se seznámí s podstatou oslavy Velikonoc. Uslyší řadu velikonočních koled, jarních básniček i písniček.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

 

27. 3. středa / vstupné 60 Kč

28. 3. čtvrtek

29. 3. pátek

Příhody včelích medvídků – Divadlo Krapet

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa. Díky moudrým radám maminky a pomoci kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko

a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného zloděje Pučmelouda!

Určeno pro MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

 

DUBEN 2019

 

2. 4. úterý / vstupné 50 Kč

Pohádka o Kačence a Raráškovi – Divadlo Láryfáry

Pohádka o hubaté švadlence Kačence, Kubovi a poťouchlém Raráškovi vás provede celým rokem. Během jedné hodiny děti zábavnou formou prožijí všechna roční období - jaro, léto, podzim, zimu. Připomenou si lidové zvyky, svátky, tradice, písně i říkadla, která se u nás tradují již celá století. Děti můžou společně s Raráškem čarovat a prožívat tak veselý příběh o lásce Kuby a Kačenky. Pojďme tedy spolu oslavit vítání jara, Velikonoce, žně, jarmark, sv. Mikuláše, sv. Lucii a dokonce i Štědrý den.

Určeno pro MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

 

3. 4. středa / vstupné 50 Kč

Hrátky s češtinou – Two Voices Jana Rychterová

Zábavně výchovný hudební pořad s písničkami o vyjmenovaných slovech, vzorech a pádech. Písničky dokazují, že ani ta obávaná čeština nemusí být nuda. Pořad ve kterém se děti aktivně zapojují nejen pěvecky.

Určeno dětem 3. - 5. ročník ZŠ.

 

 

 

5. 4. pátek / vstupné 50 Kč

Velikonoce aneb jaro vítej – Umělecká agentura Petra Kubce

Komponovaný pořad o vzniku a zvycích velikonočních svátků od pohanských dob až dodnes. Bohatý výběr lidových koled, písní i poezie, včetně klasické zpívané a instrumentální hudby.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

 

11. 4. čtvrtek / vstupné 50 Kč

12. 4. pátek

25. 3. pondělí

O neposedné pomlázce – Liduščino Divadlo

Pohádka ze staročeského venkova o velikonočních tradicích. Klasická činohra s bohatým dějem a lidovými písničkami na téma velikonočních zvyků. Děti se seznámí s podstatou oslavy Velikonoc. Uslyší řadu velikonočních koled, jarních básniček i písniček.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

24. 4. středa / vstupné 60 Kč

25. 4. čtvrtek

Křemílek a Vochomůrka – Divadlo Anfas

Čtyři pohádky z mechu a kapradí. Skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světýlko, svedou boj o vodní pramen

se zlým rakem a setkají se s Ledovou panenkou. Pařezová chaloupka v mechu a kapradí je zkrátka plná dobrodružství.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

 

 

Představení začínají v 9.00 , při větším zájmu také v 10.30.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková