JAK SE KROTÍ PRINCEZNA

10. listopadu v 15.00 hod.

 

Divadelní agentura Praha

autor: Božena Šimková

režie: Miroslav Pokorný

hudba: Tomáš Alferi

výtvarná spolupráce: Alexandra Švolíková, Tereza Švolíková


hrají: Pavla Drtinová, Kateřina Jačková, Zdeněk Košata, Tomáš Racek, Vanda Švarcová, Jarmila Vychodilová, Milada Bednářová

 

Zkrotit princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král všechno dovolí a splní každý její rozmar: K snídani zmrzlinu, na každou procházku nové šaty, každý den narozeniny a k nim krásný dárek....

S princeznou si neví rady ani Melánie, která, kromě toho, že se stará o královské hospodářství, marně se snaží princeznu učit. Zavolá proto svou sestřenici Amélii, která je tak trochu čarodějnice, ale hlavně zkušená a moudrá osoba. Ví, čím takovou rozmazlenou paličatou slečinku vytrestat – a sešle na ni velice účinné kouzlo.

Jenomže samotné kouzlo na nápravu všech princezniných rozmarů a zlozvyků nestačí, začít je třeba u tatínka krále. Ten musí Amélii slíbit, že bude na všechna princeznina nesmyslná přání říkat NE, jinak by ji nemohla léčit. Ale krocení a „léčení“ princezny není snadné. Amélii při tom pomáhá její chytrá vrána ale také Melánie a v neposlední řadě i děti.

A tak princezna poznává, že si nikdo nemůže dělat, co chce, že vytahovat se nad ostatní je hloupé, že nic neumět a ani nechtít umět je směšné.

 

délka představení: 60 minut