Nabídka dopoledních představení pro školy a školky

 1. pololetí školního roku 2019/2020

 

10. 12. úterý, 11.12. středa / vstupné 60 Kč

Pohádkový Betlém – Liduščino divadlo

Pohádka o tetě Lidušce, která připravuje vánoce podle staročeských zvyků. Do její chaloupky zabloudí popletený andílek, který chce najít kouzelného vánočního kapříka. Čert kapříka ukradne a vrátí ho, jen když mu andílek splní tři přání.

Velká činoherní pohádka, kde si děti zazpívají známé koledy a postaví živý Betlém.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

13. 12. pátek / vstupné 60 Kč

Zpátky do Betléma – Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a Teátr Pavla Šmída.

Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás. Setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha s panem učitelem u betléma.

Po letech si ten prastarý příběh zahrají a prožijí opět společně.

Určeno dětem z 3. – 7. ročníků ZŠ.

 

16. 12. pondělí / vstupné 60 Kč

Kde se vzaly Vánoce – agentura Petra Kubce

Komponovaný pořad o původu a zvycích vánočních svátků v Čechách i ve světě od dob pohanských, až do současnosti. Pořad je vyplněn bohatým výběrem lidových koled, poezie, vánočních písní a hudby.

Určeno pro z 1. stupeň ZŠ.

 

17. 12. úterý / vstupné 70 Kč

Vánoční čas - Loutková revue – Divadlo Loudadlo

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přestože jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme i očekávané hosty a proto se již

na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky. Příjemné setkání pro vás připravila loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 4. ročník ZŠ.

 

18. 12. středa / vstupné 70 Kč

Malá mše vánoční – Kühnův dětský sbor

Vánoční pořad známého dětského sboru s doprovodem orchestru. Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční – Jiří Teml: Splnilo se Písmo svaté, Gloria in excelsis Deo, Svatá noc – pastorely starých českých mistrů.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

 

LEDEN 2020

 

6. 1. pondělí / vstupné 70 Kč

7. 1. úterý

Maxipes Fík – Divadlo Krapet

Divadelní zpracování slavného Večerníčku. Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka. Malá holčička Ája si přála malého pejska.  Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké a neobyčejné. No který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, řídí auto, dostane angažmá v cirkuse? S Fíkem zažije každý moc legrace.

Určeno pro MŠ a 1. - 4. ročník ZŠ.


9. 1. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Šípková Růženka – Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Rodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky. Všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní. Pohádka je plná krásných písniček.

Určeno dětem z MŠ a 1. ročník ZŠ.

 

15. 1. středa / vstupné 60 Kč

Zapomenutá pohádka - Teátr Pavla Šmída

Pohádkový příběh o jednom království, kde vládla lež a nenávist. Kdo přemůže dvojhlavou saň a zlého krále? Snad to dokáže Veronika s Filipem. V pohádkách totiž na konec vždy zvítězí dobro nad zlem, štěstí nad neštěstím, chytrost nad hloupostí…Ale na to, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, se často zapomíná. Pohádka na motivy známého výroku Václava Havla.

Určeno pro předškoláky a 1. – 3. ročník ZŠ.

  

23. 1. čtvrtek / vstupné 60 Kč

Maková panenka - Liduščino divadlo

Roztomilý příběh známý z Večerníčků. Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradl cylindr. V druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda veverka Barka

a Emanuela ještě k tomu uloví pavouk Karkoška. Naštěstí jsme v pohádce a všechno nakonec dobře dopadne...

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

28. 1. úterý / vstupné 60

Veselá nauka klauníka Notíka – Divadlo Cylindr

Zábavnou formou, s vtipem a jednoduše se tvůrci snaží přiblížit mladším dětem základy hudební nauky a pokoušejí se v nich probudit kladný vztah k hudbě, v tom nejlepším případě touhu hrát na hudební nástroj. Představením děti provázejí dvě postavičky, Klauník Notík a slečna Písnička, které jsou muzikální, umí hrát na klavír a flétnu, mají dar bezprostřední komunikace s dětmi. Jejich konání působí jako dobrodružná cesta do říše hudby, kde spolu s dětmi zvědavě objevují hudební zákonitosti

a projevy v každodenním životě.

Určeno pro MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 


Představení začínají v 9.00 hod. , při větším zájmu také v 10.30 hod.

Vybraná představení mají začátek v 10.00 hod.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

 

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková