Nabídka dopoledních představení pro školy a školky

na 1. pololetí školního roku 2020/2021

 

 

6. 1. středa

Elektrický Emil – Divadlo AHA / 90 Kč

Pohádka podle skutečného příběhu vysočanské superhvězdy - Emila Kolbena.

Emil měl vždycky pod čepicí. Učil se tak dobře, že dostal 1200 zlatých na dobrodružnou cestu do Ameriky. Tam se díky svému fištrónu stal parťákem největších vynálezců všech dob. S Thomasem Alvou Edisonem vymysleli světýlka na vánoční stromečky a s Nikolou Teslou první rádio na světě. Ale to Emilovi nestačí. Musí přece ještě dát dohromady lokomotivu pro svoji milovanou dívku Malvínu. Lokomotivu, která nečoudí a nesmrdí.

Určeno dětem 4. – 7. ročníků ZŠ.

 

8. 1. pátek

O chytrém Honzovi a krásné Madlence – DAP Praha / 70 Kč

Výpravný pohádkový příběh o Honzovi, který je nejen chytrý, ale také statečný a svým důvtipem zachrání krásnou Madlenku před nástrahami zlé statkářky Kunhůty.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

14. 1. čtvrtek

15. 1. pátek

Krysáci a ztracený Ludvík– Divadlo D5 / 70 Kč

Pohádka na motivy známého večerníčku. Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Tentokrát vás zveme do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají příběhy krysích kamarádů Huberta, Hodana, a Edy – laboratorního potkana z Prahy, kteří mají společného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka.

Určeno pro předškoláky a  1. – 3. ročník ZŠ.

 

19. 1. úterý

Princezna Koloběžka - Liduščino divadlo / 70 Kč

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

26. 1. úterý

O třech námořnících – divadlo Láryfáry / 70 Kč

Námořnická pohádka o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu, kde podle starých námořních legend žijí překrásné mořské panny. Avšak díky nešťastným shodám okolností kapitán ztrácí muže za mužem, z celé posádky už zbývá jen lodní kuchařka Marmeládka a on sám. Při prudké bouři kapitán Hrom zachraňuje piráta Kudličku a ujímá se jeho výchovy. Úkol to však není jednoduchý. Kudlička je uličník, lhář

a nevychovanec. Děti jej společně s Hromem a Marmeládkou musí naučit nejen slušnému chování, ale také všemu, co by pravý námořník měl umět a znát.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

 

Představení začínají v 9.00 hod., při větším zájmu také v 10.30 hod.

Vybraná představení mají začátek v 10.00 hod.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

 

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková