Nabídka dopoledních představení pro školy a školky

na 1. pololetí školního roku 2020/2021

 

 

1. 10. čtvrtek v 9.30 hod.

2. 10. pátek v 10.30 hod.

Maxipes Fík – Divadlo Krapet / vstupné 70 Kč

Divadelní zpracování slavného večerníčku o příhodách malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, Maxipsa Fíka. Holčička Ája si přála pejska.  Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké

a neobyčejné. Který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, řídí auto, dostane angažmá v cirkuse? S Fíkem zažije každý kopec legrace.

Určeno pro MŠ a 1. - 4. ročník ZŠ.

 

8. 10. čtvrtek v 10.30 hod.

Výchovný koncert - The CELLO Boys / vstupné 60 Kč

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti hudby.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

9. 10. pátek v 10.30 hod.

Výchovný koncert - The CELLO Boys / vstupné 60 Kč

Koncert je doprovázený průvodním slovem, které je přizpůsobeno věku posluchačů. Repertoár je zvolen tak, aby se děti nenudily a zároveň vzdělaly v oblasti hudby.

Určeno pro 2. stupeň ZŠ.

 

21. 10. středa v 10.30 hod.

22. 10. čtvrtek v 10.30 hod.

Káťa a Škubánek – Divadlo D5 / vstupné 70 Kč

Pohádka podle známé večerníčkové předlohy o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho paničce Kátě. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby jim jejich přátelství nezáviděl škodolibý kocour Luciáš. Ten se ovšem za své léčky vytrestá sám, jak už to v pohádkách bývá. Také se můžete těšit na originální písničky od skladatele Jana Zrzavého.

Určeno pro MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

5. 11. čtvrtek

Pověsti české - Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila / vstupné 60 Kč

Muzikálové zpracování českých pověstí z dílny renomovaných autorů Zdeňka Bartáka a Jiřího Chalupy. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky Zdeňka Bartáka vtipně dokreslují jednotlivé scénky. Bivoje, Kazi a Tetu ztvární na jevišti samy děti.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

6. 11. pátek

Tajemství lesní tůně - Divadelní společnost Fr. Kreuzmanna / vstupné 70 Kč

Výpravná pohádka o dvou rybářích, vodní paní, hejkalovi a jednom velkém tajemství Jakuba Krčína. Tentokrát se vypravíme do Jižních Čech, do kraje protkaného potůčky a potoky, řekami a říčkami a množstvím přenádherných rybníků a tůní.

U jedné takové tůně žijí dva rybáři Matěj a Mikeš. Ti náhodou vyslechnou pověst o tajemství Jakuba Krčína, které je ukryté na jejím dně. Podaří se paní všech vod, paní Bršlici a hejkalovi Kociánkovi toto tajemství uchránit před lidskou chamtivostí, zabránit katastrofě a vysvobodit jednu dušičku z moci pekelné?

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

9. 11. pondělí

Alenka a její říše divů – Divadlo Anfas Praha / vstupné 70 Kč

Pohádka vypráví, co všechno je možné prožít v říši dětské fantazie. Titulní hrdinka, vnímavé děvčátko Alenka, vstupuje do světa snů, kde se jednání postav, čas, podoba věcí, city, pocity a nálady prudce mění. S dychtivou neústupností překonává úskalí své cesty. Setkávání s fantaskními bytostmi, podivnými zvířaty a oživlými věcmi otevírá s poezií a hravostí brány jejímu sebepoznávání. Alenka v říši divů je dobrodružství pro děti, které podporuje jejich fantazii. Je úplně jiné než moralizující příběhy.

Určeno pro předškoláky a  1. – 3. ročník ZŠ.

 

19. 11. čtvrtek

20. 11. pátek

Zimní příhody včelích medvídků – Divadlo Krapet / vstupné 70 Kč

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Léto končí a na paloučku

u čmeláčí chaloupky začíná podzim. A víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? To už uvidíte sami!

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

25. 11. středa

26. 11. čtvrtek

Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej - Michaela Dolinová / vstupné 60 Kč

Karel Louda žák 8. B. přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů

a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole, na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami.  Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem. Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Na závěr test pro všechny!

Hrají, zpívají a tančí: Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej 

Určeno pro 5. – 9. ročník ZŠ.

 

27. 11. pátek

Ene bene Erbene - Divadlo Láryfáry / vstupné 70 Kč

Divadlo Láryfáry pro vás připravilo nové představení se spoustou krásných pohádek. A všechny budou od Karla Jaromíra Erbena! A to ještě netušíte, že si s sebou herci přivezou starou kouzelnou knihu, ze které si společně s dětmi přivolají samotného pana ERBENA.

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

2. 12. středa

Vánoční pohádka o kapru Karlovi - Divadlo Kampa / vstupné 70 Kč

Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové je pohádkovým vyprávěním, ve kterém nebudou chybět koledy, a ve kterém spolu s herci může diváctvo obeplout celý svět. Dozvíme se, jak se slaví Vánoce třeba

u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii. Představení je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky. A taky pro ty, kteří rádi cestují, třeba po moři, vzduchem či odpadním kanálem.

Určeno dětem z MŠ a 1. - 3. ročník ZŠ.

 

4. 12. pátek

Legenda o hvězdě – Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila / vstupné 60 Kč

Legenda o hvězdě je líbezné vánoční povídání o narození Ježíška a o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy. Děti se seznamují s vánočními zvyky, říkadly a koledami, které si všichni společně zpívají. V jesličkách spí malý Ježíšek, děvčátka hrají pannu Marii, chlapci svatého Josefa, Tři krále a pastýře, kteří se přijdou malému Ježíškovi poklonit. Diváci by si s sebou měli přinést malé zvonečky nebo rolničky, kterými dokreslí vánoční atmosféru.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

7. 12. pondělí

Vánoční výchovný koncert - Pražští komorní pěvci / vstupné 60 Kč

Vývoj vánoční písně a koledy od prvních dochovaných zápisů - např.  Adeste fideles jednohlasé a vícehlasé úpravy skladeb

s vánoční a adventní tematikou, např. autoři: Adam Václav Michna z Otradovic, Jan Jakub Ryba, K. Svoboda pastorely, Edmund Pascha a krátké seznámení s Českou mší vánoční Jana Jakuba Ryby. Pořad je přizpůsoben věku dětí. Vánoční koledy si zazpíváme společně s publikem.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

9. 12. středa

Kde se vzaly Vánoce – agentura Petra Kubce / vstupné 60 Kč

Komponovaný pořad o původu a zvycích vánočních svátků v Čechách i ve světě od dob pohanských, až do současnosti. Pořad je vyplněn bohatým výběrem lidových koled, poezie, vánočních písní a hudby.

Určeno pro z 1. stupeň ZŠ.

 

10. 12. čtvrtek

Zpátky do Betléma – Kejklířské divadlo Vojty Vrtka a Teátr Pavla Šmída / vstupné 60 Kč

Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás. Setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha s panem učitelem

u betléma. Po letech si ten prastarý příběh zahrají a prožijí opět společně.

Určeno dětem 3. – 7. ročníků ZŠ.

 

11. 12.pátek

Vánoční výchovný koncert - Pražští komorní pěvci / vstupné 60 Kč

Vývoj vánoční písně a koledy od prvních dochovaných zápisů - např.  Adeste fideles jednohlasé a vícehlasé úpravy skladeb

s vánoční a adventní tematikou, např. autoři: Adam Václav Michna z Otradovic, Jan Jakub Ryba, K. Svoboda pastorely, Edmund Pascha a krátké seznámení s Českou mší vánoční Jana Jakuba Ryby. Pořad je přizpůsoben věku dětí. Vánoční koledy si zazpíváme společně s publikem.

Určeno pro 2. stupeň ZŠ.

 

14. 12. pondělí

Vyšla hvězda nad Betlémem – Divadlo Drak Hradec Králové / vstupné 100 Kč

Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Václava Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem v tomto plně navazuje na předchozí Štědrej večer nastal a Hej, Mistře!. Soustřeďuje se přímo na pasáže z Nového zákona, které se vážou k narození Ježíše (Zvěstování, Zrození, Pastýři, Tři králové, Vraždění neviňátek, Útěk do Egypta, Návrat

do Galileje) a tvoří tak duchovní podklad vánočních svátků.

Určeno dětem z 1. stupně ZŠ.

 

 15. 12. úterý

Malá mše vánoční – Kühnův dětský sbor / vstupné 70 Kč

Vánoční pořad známého dětského sboru s doprovodem orchestru. Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční – Jiří Teml: Splnilo

se Písmo svaté, Gloria in excelsis Deo, Svatá noc – pastorely starých českých mistrů.

Určeno dětem z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

 

16. 12. středa

17. 12. čtvrtek

Dva sněhuláci o vánocích – Liduščino divadlo / vstupné 70 Kč

Klasická pohádka s řadou vánočních koled. Dva sněhuláci se objeví u chaloupky na kraji lesa. Na chaloupku si dělá zálusk zlobivý čertík, který by rád v chaloupce zkazil Vánoce. To naši sněhuláci nedovolí a začnou chaloupku bránit. Čertík se nestačí divit a nakonec odtáhne s nepořízenou. Vánoce v chaloupce se vydaří a naši sněhuláci dostanou od pantáty dokonce nádherný dárek.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

6. 1. středa

Elektrický Emil – Divadlo AHA / 90 Kč

Pohádka podle skutečného příběhu vysočanské superhvězdy - Emila Kolbena.

Emil měl vždycky pod čepicí. Učil se tak dobře, že dostal 1200 zlatých na dobrodružnou cestu do Ameriky. Tam se díky svému fištrónu stal parťákem největších vynálezců všech dob. S Thomasem Alvou Edisonem vymysleli světýlka na vánoční stromečky a s Nikolou Teslou první rádio na světě. Ale to Emilovi nestačí. Musí přece ještě dát dohromady lokomotivu pro svoji milovanou dívku Malvínu. Lokomotivu, která nečoudí a nesmrdí.

Určeno dětem 4. – 7. ročníků ZŠ.

 

8. 1. pátek

O chytrém Honzovi a krásné Madlence – DAP Praha / 70 Kč

Výpravný pohádkový příběh o Honzovi, který je nejen chytrý, ale také statečný a svým důvtipem zachrání krásnou Madlenku před nástrahami zlé statkářky Kunhůty.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

14. 1. čtvrtek

15. 1. pátek

Krysáci a ztracený Ludvík– Divadlo D5 / 70 Kč

Pohádka na motivy známého večerníčku. Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Tentokrát vás zveme do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají příběhy krysích kamarádů Huberta, Hodana, a Edy – laboratorního potkana z Prahy, kteří mají společného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka.

Určeno pro předškoláky a  1. – 3. ročník ZŠ.

 

19. 1. úterý

Princezna Koloběžka - Liduščino divadlo / 70 Kč

Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá jí těžký úkol. Mančinka má k němu přijet - nepřijet, ani v noci - ani ve dne, být ustrojená - neustrojená a přinést s sebou dar - nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nelekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ.

 

26. 1. úterý

O třech námořnících – divadlo Láryfáry / 70 Kč

Námořnická pohádka o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu, kde podle starých námořních legend žijí překrásné mořské panny. Avšak díky nešťastným shodám okolností kapitán ztrácí muže za mužem, z celé posádky už zbývá jen lodní kuchařka Marmeládka a on sám. Při prudké bouři kapitán Hrom zachraňuje piráta Kudličku a ujímá se jeho výchovy. Úkol to však není jednoduchý. Kudlička je uličník, lhář

a nevychovanec. Děti jej společně s Hromem a Marmeládkou musí naučit nejen slušnému chování, ale také všemu, co by pravý námořník měl umět a znát.

Určeno dětem z MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

 

 

Představení začínají v 9.00 hod., při větším zájmu také v 10.30 hod.

Vybraná představení mají začátek v 10.00 hod.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

 

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková