Nabídka dopoledních představení pro školy a školky

na 2. pololetí školního roku 2019/2020

 

Z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu rušíme veškerá představení a společenské akce až do odvolání. 

 

Děkujeme za pochopení.

 

17. 3. úterý

Pověsti pražské – Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila / vstupné 60 Kč

Pražské pověsti svou koncepcí navazují na Pověsti české. Eva Hrušková a Jan Přeučil, nebo Zdeněk Rohlíček hrají Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Vědí si rady s Golemem i se vzpurnými horníky. Projdou se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům, Pražský hrad i Vyšehrad. V úsměvném i poučném představení se diváci dozvědí více o hlavním městě a nechají se inspirovat k výletům a procházkám po naší krásné Praze.

Určeno dětem z 1. stupně ZŠ.

 

19. 3. čtvrtek

20. 3. pátek

Příhody včelích medvídků – Divadlo Krapet / vstupné 70 Kč

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa. Díky moudrým radám maminky a pomoci kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného zloděje Pučmelouda!

Určeno pro MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

24. 3. úterý

Pinocchio – Hravé divadlo Brno / vstupné 60 Kč

Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého si truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije, ale nepůsobí svému tátovi jenom radost, tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušenosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne,

a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí.

Určeno pro předškoláky a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

26. 3. čtvrtek

1. 4. středa

3. 4. pátek

Velikonoční království – Liduščino divadlo / vstupné 60 Kč

O Matějovi, který se vydal pro proutky na pomlázku a díky kouzelné vrbě se dostane do Velikonočního království, kde se připravují velikonoční koledy. V každé koledě je ukrytý příběh. Matěj se dozví, o čem všem se v koledách vlastně zpívá, a prožije řadu báječných překvapení.

Velká výpravná pohádka o velikonočních zvycích.    

Určeno pro MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

7. 4. úterý

Velikonoce aneb jaro vítej – Umělecká agentura Petra Kubce / vstupné 60 Kč

Komponovaný pořad o vzniku a zvycích velikonočních svátků od pohanských dob až dodnes. Bohatý výběr lidových koled, písní i poezie, včetně klasické zpívané a instrumentální hudby.

Určeno pro 1. stupeň ZŠ.

 

16. 4. čtvrtek

Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce – Divadlo Koňmo / vstupné 60 Kč

Jsou snad vlci opravdu kanibalové? Zeptal se snad někdy někdo starého vlka, jak to tenkrát bylo? Kdo tedy vlastně co sežral a kdo že je skutečný hrdina? Nejnovější pohádka divadelní společnosti Koňmo přináší konečně autentické svědectví starého vlka o tom, jak to s Karkulkou tenkrát doopravdy bylo. Představení kombinující hru s marionetami, činohru a živě provedené písně.

Určeno pro MŠ a 1. ročník ZŠ.

 

17. 4. pátek

Káťa a Škubánek – Divadlo D5 / vstupné 70 Kč

Pohádka podle známé večerníčkové předlohy o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho paničce Kátě. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby jim jejich přátelství nezáviděl škodolibý kocour Luciáš. Ten se ovšem

za své léčky vytrestá sám, jak už to v pohádkách bývá. Těšit se můžete také na originální písničky od skladatele Jana Zrzavého.

Určeno pro MŠ a 1. – 3. ročník ZŠ.

 

23. 4. čtvrtek

24. 4. pátek

Maxipes Fík – Divadlo Krapet / vstupné 70 Kč

Divadelní zpracování slavného Večerníčku. Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka. Malá holčička Ája si přála malého pejska. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké a neobyčejné. No který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, řídí auto, dostane angažmá v cirkuse? S Fíkem zažije každý moc legrace.

Určeno pro MŠ a 1. – 4. ročník ZŠ.

 

27. 4. pondělí

30. 4. čtvrtek

Trapas nepřežiju! Aneb Ten řízek nezvedej – Michaela Dolinová / vstupné 60 Kč

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH. Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole,

na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami. Navzájem se poznávají a mění. Z přísné dámy se stane rozverná paní a z méněcenného kluka mladý muž s rozhledem. Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky. Na závěr test pro všechny!

Hrají, zpívají a tančí: Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej 

Určeno pro 5. – 9. ročník ZŠ. 

Změna programu vyhrazena 

 


Představení začínají v 9.00, při větším zájmu také v 10.30.

Kapacita sálu je 174 míst + 2 vozíčky. Divadlo je bezbariérové.

Vstupenky objednávejte na tel: 281 920 326 nebo na e-mailové adrese:

drzmiskova@divadlopocernice.cz, divadlo@divadlopocernice.cz

 

E-mailové objednávky jsou závazné. Pokud nebude dodržený počet objednaných vstupenek, je nutné objednávku uhradit v plném počtu rezervovaných míst.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že si z naší nabídky vyberete.

 

 

Za Divadlo Horní Počernice

Vladimíra Držmíšková