TENKRÁT V HOLLYWOODU

středa 16. října v 19.30 a pátek 25. října v 19.30

 

Režie: Quentin Tarantino

Scénář: Quentin Tarantino

Kamera: Robert Richardson

Hrají: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Timothy Olyphant, Emile Hirsch, Damon Herriman, Dakota Fanning, Lena Dunham, Lorenza Izzo, Clifton Collins Jr., Bruce Dern, Luke Perry, Austin Butler, Rafał Zawierucha, Zoë Bell, Nicholas Hammond, Keith Jefferson a další.

 

Tak ještě pár dní a je to tady! Devátý a údajně předposlední film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu vtrhne do kin a bude konec dohadům, jaká vlastně ta tolik utajovaná novinka je. Neboť sám Tarantino na festivalu v Cannes požádal zvlášť novináře a zvlášť hosty slavnostní premiéry, aby neprozrazovali děj a už vůbec ne pointu a zatím se zdá, že to všichni, kdo film viděli, vydrželi.

 

O filmu Tenkrát v Hollywoodu lze každopádně říci, že je to Tarantinův dosud nejosobnější počin. On sám o tom v Cannes řekl:

„Ten film je milostný dopis Hollywoodu a všemu, co tvořilo mé dětství. Moc dobře si pamatuj u tehdejší náladu, na přelomu šedesátých a sedmdesátých let mi bylo sedm osm let. Hollywood se měnil, na vrcholu byla kontrakultura a hipíci. Jenže moji hrdinové na té vlně nejedou, jsou mimo."

Hrdiny filmu jsou herec Rick Dalton, jehož sláva televizní westernové hvězdy spíš rychle než zvolna vyhasíná, a jeho kaskadérský dublér, řidič a také možná jediný kamarád Cliff.

Outsideři filmového světa jako vyšití a už jen to, že je hrají nejúspěšnější herci své generace Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, je zábavné. Mimochodem, je to také poprvé, co ti dva stáli spolu před kamerou, přičemž Pitt má roli dokonce o něco zábavnější.

„Mám v oboru dost známých na to, abych si uvědomoval, jaké mám se svým postavením štěstí," řekl DiCaprio o tom, proč se s rolí outsidera sžil snadno. „Postavu Ricka Daltona jsem si hned oblíbil. Zápasí s tím, že není dost sebejistý, že není dost vytrvalý na to, aby si přes všechna odmítnutí říkal o další role."