IMPRO tábor

 

Příměstský tábor od 3. do 7. srpna od 8.30 do 16.30 hod. v KS Domeček (Votuzská 12, Horní Počernice) pro děti od deseti let.

cena: 2.500 Kč

 

Příměstský tábor vede režisérka Eva Čechová, která se bude s dětmi věnovat IMPROVIZACI.

Improvizace je jednou z technik, které pomáhají rozvíjet schopnosti komunikace a argumentace. Vyžaduje zažít skutečnou pozornost, přítomnost, propojení s druhými, umění vzít partnerův návrh do hry, stejně jako schopnost pracovat s chybou a navázat na ni. Umění vyjednávat a schopnost společně tvořit a spolupracovat.  To vše se hodí nejen na jevišti, ale také v životě.

 

Výstupem tábora bude veřejný IMPRO zápas v pátek 7. 8. od 18 hod., který je improvizací s jasnými pravidly. Na jevišti uvidíte slet krátkých improvizačních her na divácká témata, hlavního rozhodčího, který provází celé představení a komunikuje s publikem. Rozhodčí píská fauly, které jsou vlastně takové komunikační kotvy:. „Ber do hry, co ti kolega nahrává“, „Respektuj postavu/status poslouchejte se“, „Nech partnera zazářit“. „Vyhni se klišé“. „Buď čitelný/srozumitelný“. Jsou to vlastně zpětné vazby. A pomáhá to té hře, tvorbě příběhu. Rozhodčí je improvizátor v roli a má za úkol sledovat, aby hra byla férová.

 

Přihlásit děti na příměstský IMPRO tábor můžete na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz