PRŮNIKY

 

Jana Koubková (*1944) Multižánrová zpěvačka (jazz, blues, latin, šanson, rap…) a taky skladatelka, publicistka a kapelnice. Ovládá scat a improvizaci. V roce 1981 založila pro jazz, blues a rockové zpěváky festival Vokalíza. Píše knížky (Básně z jazzové dásně, Recepty proti samotě,  Zutí provádím s chutí, Koubkokvoky…) Má pořady v České televizi i v rozhlasu. Spolupracuje s předními hudebníky české jazzové scény. S japonskou pianistkou Aki Takase natočila LP desku Jazzperanto a vydala řadu dalších alb i na CD u firem Supraphon a Radioservis. Pořádá koncerty pro školy a získala několik ocenění v projektu Divadlo jednoho herce.

 

Karel Aubrecht (*1956) Akademický malíř a grafik, designér. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou – UMPRUM (1978–1984). Rok pracoval v ČTK (redakce 100+1 ZZ), počátkem 90. let rok a půl v nakladatelství IŽ. Ostatní profesní čas trávil a tráví „na volné noze“ tvorbou plakátů, knižních úprav a ilustrací, logotypů a mnoha jiných publikací a tiskovin. Ve volné tvorbě využívá především techniku serigrafie a linořezu, maluje převážně akrylem. Příležitostně se věnuje publicistice, veršování a kurátorské činnosti. Jeho práce byly vybrány na více než 120 mezinárodních výstav (Evropa, Asie, Amerika). Uspořádal přes 20 výstav samostatných nebo v tandemu s kolegy (Petr Kubín, Marek Dobeš) Svými pracemi je zastoupen v domácích i zahraničních institucích, v soukromých sbírkách v Čechách, Itálii, Izraeli, Lucembursku, Německu a na Slovensku.

 

Marek Dobeš (*1970) Renesanční člověk. Soustavný učitel a lektor. Nesoustavný/občasný/příležitostný výtvarník, psavec, osvětitel. Miluje pivo, hudbu, divadlo, slunce, moře, hluboké noci, lidi, rychlou chůzi, dobré jídlo. Tvoří především z keramických hmot, s nimiž jemně experimentuje. Zajímají jej tvary, plochy, struktury a překvapivé výsledky. Od roku 2015 vystavuje v tandemu s Karlem Aubrechtem.