Soirée au foyer

6. 11. 2019 - 5. 1. 2020

 

René Řebec působí jako tiskař na pražské UMPRUM v dílně sítotisku a serigrafie, je známý více než dvacetiletou spoluprací se studenty a předními českými umělci. Vlastní Řebcova tvorba je charakteristická dokonalým zvládnutím této grafické techniky. Při své práci využívá všechny její přednosti, včetně vyvážené a nebojácné barevnosti.

To vše je však podřízeno tématům jeho tvorby, která kromě velikosti papíru nemají žádná omezení. Za každým jeho obrázkem se skrývá osobitý příběh, ať už inspirovaný slovní hříčkou, absurdními výjevy, nebo skládáním zdánlivě blízkých či vzdálených věcí k sobě, jako v případě jeho zátiší. Vždy nás přinutí se zastavit, zamyslet se, usmát se, prostě nespěchat.

René Řebec narozený v roce 1969 absolvoval v letech 1984-1988 žižkovskou Střední umělecko - průmyslovou školu. Po prvních profesních zkušenostech v Propagační tvorbě zakotvil jako tiskař na pražské UMPRUM.

Od roku 1994 se zúčastnil několika společných výstav a pravidelně vystavuje také samostatně. Kromě volné grafické tvorby se věnuje ilustraci a drobné užité grafice. Legendárními se staly jeho novoročenky. Výstava v Divadle Horní Počernice představí výběr toho nejlepšího z jeho tvorby, včetně nejnovějších grafik.

 

Samostatné výstavy:


1994 - Muzeum T.G.M., Rakovník

1995 - Divadlo Labyrint, Praha

2006 - Muzeum T.G.M., Rakovník

2010 - Galerie 9, Praha

2011 - Akademie věd, Praha

2011 - Rabasova galerie, Rakovník

2014 - Čakovický zámek, Praha