Čarovná flétna a Leona Machálková

Domů / Čarovná flétna a Leona Machálková

Čarovná flétna a Leona Machálková

Představení je z důvodu zdravotní indispozice jednoho z účinkujících zrušeno. 
Vstupné za on-line nakoupené vstupenky vám převedeme zpět na účet. Vstupenky koupené v pokladně divadla je nutné vrátit opět v divadle a to nejpozději do 15. ledna 2024.
Pokladna divadla je otevřená každý všední den (mezi svátky je zavřeno) a také hodinu před každým představením pro veřejnost.
Děkujeme za pochopení.


Jedinečné spojení čarovných tónů Panovy flétny a stálice nejen muzikálových jevišť v melodiích filmového plátna a muzikálů.

Leona Machálková stojí na muzikálových pódiích už víc než 25 let. I díky rolím v Draculovi či Monte Christovi se stala pěveckou hvězdou. Později se prosadila i jako sólová zpěvačka, která má na kontě několik úspěšných alb. 
Cesta Leony Machálkové vzhůru nebyla snadná. „O to byla zajímavější. Prohry člověka zocelují. A když se pak něco povede, člověk z toho má dobrý pocit.“ Dostala se vysoko, ale slovo hvězda odmítá. „Líp se mi zachází se slovem populární zpěvačka. Ale to, než jsem se jí stala, trvalo osm let. Proto mi to nezamotalo hlavu.

Panova flétna je jedním z nejstarších hudebních nástrojů. Její původ sahá až do samých počátků civilizace. Již v době kamenné byla vyráběna z rákosu, třtiny a bambusu. Název „Panova“ pochází ze starověkého Řecka, z tamější mytologie. Podle pověstí žil v Arkádii bůh Pan, má podobu napůl člověka a napůl kozla, je ochránce pastýřů a stád, a kdysi se zamiloval do krásné nymfy Syrinx. Sličná nymfa jeho lásku však neopětovala. Když se Panův zájem stal pro nymfu nesnesitelný, začala před ním prchat. Pan ji však stále pronásledoval, až se dostali k řece. Syrinx už neměla kam uprchnout, a tak se na vlastní žádost nechala od vládce všech bohů Dia proměnit v rákosí. Panova láska k Syrinx byla však natolik silná, že si z onoho rákosí udělal píšťalu a od té doby na ni po večerech hrává smutné písně.

(Představení není v dramaturgii Divadla Horní Počernice)


O pořadu
Určení pořadu: Neurčeno
Detaily
Typ pořadu: Koncert
Přístupnost: Není omezeno
Délka: 90 minut
Přestávka: Ano

Termíny představení pořadu

Termín představení Vstupenky

(Zrušeno)