Manželé Stodolovi

Domů / Manželé Stodolovi

Manželé Stodolovi

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. „Stodolovi nejsou ve filmu jen vraždící monstra, to by bylo příliš jednoduché. Naznačovalo by to, že jsou totálně odlišní od nás, jiný “živočišný druh”. Ale jsou to pořád lidé. Objevili a otevřeli v sobě manipulaci, násilí, vraždu - a systém je nezastavil. Podobně jako v průběhu válečného konfliktu, kdy selžou všechny instituce a najednou je “všechno dovoleno”, se z běžných občanů stávají sadisté a vrazi“ přibližuje své hlavní postavy režisér Petr Hátle.

 

Jak se mohu stát členem

Filmového klubu Horní Počernice?

Jediné, co musíte udělat je při koupi vstupenky na projekci uvést své jméno,příjmení a e-mailovou adresu, zaplatit 100 Kč a za to obdržíte klubovou legitimaci Asociace českých filmových klubů, jejímž prostřednictvím se stáváte členem FK Horní Počernice. Každá vstupenka pro člena FK HP je o 30Kč levnější.

Mohu na promítané filmy chodit, aniž bych byl(a) členem filmového klubu?

Samozřejmě, že můžete. Mezi členy filmového klubu a nečleny neděláme žádné rozdíly, vítáme každého diváka v hledišti. Jediný rozdíl je v ceně vstupenky na filmy - pro členy FK je každá vstupenka o 30 Kč levnější.


KC Horní Počernice provozuje filmový klub pod hlavičkou Asociace českých filmových klubů (AČFK). Roční členství v klubu stojí 100 Kč (nákup klubové legitimace); členové mají nárok na slevu 30 Kč na každé představení filmového klubu pořádané kulturním centrem, dále mohou uplatnit slevy na akce pořádané AČFK (např. Letní filmová škola) a se slevou pořídí také publikace a DVD vydávané Asociací.


Organizace
Režie: Petr Hátle
Hrají: Jan Hájek
Lucie Žáčková
Jelena Juklová
Petr Motloch
Dana Syslová
Barbora Lukešová
Martina Jindrová
a další
O pořadu
Řada pořadu: Filmový klub
Určení pořadu: Neurčeno
Země původu: Česko
Detaily
Typ pořadu: Film
Přístupnost: 15+
Délka: 107 minut
Přestávka: Ne

Termíny představení pořadu

Termín představení Vstupenky