Zápisník alkoholičky

Domů / Zápisník alkoholičky

Zápisník alkoholičky

Film Zápisník alkoholičky režiséra Dana Svátka se vrací k tématu pití a alkoholu. Tentokrát z pohledu ženské závislosti. Vychází ze skutečných prožitků. Ty na svém blogu Zápisník alkoholičky sdílela Michaela Duffková, která za svou autentickou zpověď získala cenu Magnesia Litera.
V hlavní roli podává strhující herecký výkon Tereza Ramba. 
Mladá, krásná a úspěšná žena se vdá, stane se maminkou a plánuje si budoucnost. Vlastně jí nic nechybí, občas si dá jednu skleničku, někdy i dvě. A pak už opravdu poslední. Až se najednou ocitá úplně na dně. Jak těžké je si problém s pitím přiznat? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Kde vzít sílu se léčit a co následuje poté? Hlavní hrdinka se rozhodla nevzdat, nastoupit léčbu a bojovat se svým démonem i o svou rodinu.
Podobný příběh zažívá dnes překvapivě mnoho žen, většinou v tajnosti. Autorka blogu a knižní předlohy Michaela Duffková našla odvahu o své závislosti veřejně mluvit. „Pro mě je ten film ještě něco jiného než pro diváka. Když ho vidím, vrací mě to do všech těch událostí. Je to těžké, ale ve chvíli, kdy mě to jako člověka, o kterém to je, do těch situací vrací, je to ukazatelem toho, jak moc dobře je to natočené a autenticky zahrané. Terka podala tak uvěřitelný výkon, že i moje rodina mě v ní viděla,” říká k filmu Duffková, kterou ztvárnila Tereza Ramba. Ta roli obětovala víc než kdy předtím, dokonce i vlasy, aby spolu se svou postavou prošla dramatickou proměnou. „Vůbec se mi nechtělo, ale cítila jsem, že je to potřeba. Dan je úžasný režisér. Netlačí na vás, ale v podstatě vždycky dostane, co chce. Já byla šťastná, že mi vlasy konečně dorostly, ale zároveň je pro mě práce důležitější než paráda, to je asi jasný,“ nelituje Tereza Ramba.


Organizace
Režie: Dan Svátek
Hrají: Tereza Ramba
Miloslav König
Martin Finger
Miroslav Hanuš
Jan Plouhar
Oskar Hes
Barbara Lukešová
a další
O pořadu
Určení pořadu: Neurčeno
Země původu: Česko
Detaily
Typ pořadu: Film
Přístupnost: 15+
Délka: 90 minut
Přestávka: Ne

Termíny představení pořadu

Termín představení Vstupenky