Lucie Bruchanova: Imprese snů

Domů / Lucie Bruchanova: Imprese snů

Lucie Bruchanova

Když jsem studovala Střední soukromou školu designu, obor: Užitá malba(1997-2001), pod vedením profesora akademického malíře Jaroslava Kláta, stála jsem teprve na začátku své umělecké tvorby. A tak, jako většina malířů, i já jsem procházela vývojem své malby. V posledních letech sama pozoruji ve svých obrazech větší něžnost. Největší inspirací se mi stává příroda. (což  nejde přehlédnout například u mé kolekce obrazů s lekníny) Jemné odstíny střídají syté barvy. Vytváří kontrast, který vídáme v samotné přírodě, když slunce proniká stromy, dopadá na květiny, listy, vodní hladinu…
Zaměřila jsem se na tvorbu akrylovými barvami, které mi nejvíce vyhovují svými vlastnostmi a možnostmi.

Nedílnou součástí mé vlastní tvorby  je i fotografie, která se rozvětvuje do mnoha podob. Příroda, sport, portrétní fotografie, svatby a jiné událosi.  A jak většinou, když začínám malovat obraz, nevím jak bude na konci vypadat, tak u fotografie zažívám opačný pocit. K realizaci mé foto-vize mi pomáhá nastavení fotoaparátu a nalezení správného místa a úhlu pohledu. A to i v případě focení enduro závodů, kdy jakýkoli efekt ze strany závodníka bývá bonusem samotné fotografie. Správné načasování je podstatné nejen u všech forem focení, kterými se zabývám, ale i v životě samotném.

Malba a fotografie jsou projevem mého světa. Mých snů, vizí a touhy otisknout daný moment do paměti času.

Uspořádat svou 4. samostatnou výstavu by se tentokrát dalo považovat za „ výzvu“. Ale asi přesně to je to, co mě charakterizuje. Postavit se příležitosti a nechávat osud, jakou cestu nám vybere. 

www.elbephotos.cz