Výstava

Domů / Výstava

IVAN BABORÁK: SNY UKRYTÉ ZA ZRCADLEM

výstava obrazů, grafik a  fotografií

Narodil se v roce 1955 v Chrudimi. Do roku 1993 vykonával různá zaměstnání a jeho životní povolání malíře a grafika bylo tehdejší oficiální kultuře jaksi skryto. V té době se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět, ale cykly vznikající v 70. a 80. letech (Dialogy, Hlavy, Pomníky padlým na hlavu) nebyly veřejně prezentovány.

Obrazy z té doby, inspirované nejrůznějšími modernistickými proudy, nesly ale originální pečeť autorovy imaginace, symboly ironického, kritického i humorného a sebeironizujícího pohledu na svět. V roce 1990 se stal výtvarníkem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, s nímž externě spolupracuje dodnes a je autorem řady grafických, resp. propagačních projektů tohoto významného muzea. V roce 1993 byl přijat za člena do Unie výtvarných umělců a začal se malbou živit na volné noze. Jeho tvorba si získala pozornost a přední místo mezi současnými výtvarníky, představil ji na mnoha výstavách nejen v naší republice, ale po celé Evropě. Ve dvanácti zemích světa vystavoval svá ex libris, jeho obrazy jste si mohli prohlédnout mimo jiné v Bruselu, Holandsku, Německu, Švýcarsku.

Žije a pracuje v ateliéru v Přestavlkách u Chrudimě.

 

Výstava bude přístupná ve foyer divadla od čtvrtka 1. prosince do neděle 5. února 2023 každý všední den od 10 do 18 hodin, o víkendech je otevřeno podle otvírací doby Divadelní kavárny. 

VSTUP ZDARMA

 

Připravujeme Vláďa Kočička: Art Foto & Murin Wolf art  (7. 2. 2022 - 12. 3. 2023)